ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 5.00
Hodnoceno: 2x Prosím, ohodnoť práci

Jsme omezováni náboženstvím?

Vlastní zkušenost mám pouze s křesťanstvím, takže bych se rád zamyslel nad tím, jestli věřící právě toto náboženství nějak omezuje.
Možná bych mohl postupovat podle desatera:

1. "V jednoho Boha věřit budeš." Zároveň je to i první přikázání, které vás omezuje. Proč by měl člověk věřit jen v jednoho Boha? Když nevíte, co vás čeká, je zbytečné se zavazovat pouze jednomu z mnoha bohů.
2. "Nevezmeš jména Božího nadarmo." Tady velmi záleží na úhlu pohledu. V několika modlitbách se Boží jméno zmiňuje. Jen pokud se rouháte, nemělo by být zbytečně vypouštěno z úst.
3. "Pomni, abys den sváteční světil." To má být nějaká výhrůžka? Neměl by člověk chodit do kostela podle toho, jak to cítí?
Se 4. až 9. přikázáním vesměs souhlasím, takže je nepotřebují nějak více rozebírat.
10. "Nepožádáš statku bližního svého." Jinak řečeno, že nemáte dychtit po ničem, co má někdo z vašich blízkých. Na takové té zdravé závisti nevidím nic špatného. Pokud netoužíte po tom danou věc ukrást, nevidím jediný důvod, proč nezávidět.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Vložené:

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Jsme omezováni náboženstvím?Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)