ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.00
Hodnoceno: 1x Prosím, ohodnoť práci

Je lepší studovat, nebo pracovat?

Otázku, jestli je lepší studovat, nebo již začít vydělávat peníze, si položí jednou v životě každý student. Většina z nich ale raději zůstává při studiích. Nikomu z nich se nechce chodit do práce, protože z všemožných brigád vědí, že vydělávat a živit se sami je mnohem složitější, než se "jen" učit, být sponzorován svými rodiči a příležitostně si najít nějaký ten přivýdělek. Hodně lidí si také myslí, že čím vyššího vzdělání dosáhnou, tím vyšší plat získají. A tak se stává, že i lidé, kteří by v životě neměli studovat na nějaké slušné střední škole, nýbrž by spíše měli navštěvovat nějaký učňovský obor, se tlačí všemi možnými prostředky na vysokou.

Většině lidem již přestává stačit maturita. I já mám kamaráda, který má na svém pololetním vysvědčení několik pětek, ale i přesto ví skoro jistě, že chce jít na vysokou. Ale není to trošku problém? Někteří lidé jsou opravdu hodně chytří a již od základní školy mají představu o tom, co budou chtít do budoucna studovat. Nakonec však budou mít stejný diplom i stejnou úroveň vzdělání jako někdo, kdo už od základní školy "prochází s odřenýma ušima", jak se tak říká.

Současný trend prodlužování vzdělání co nejvíce se mi vůbec nelíbí a myslím, že to není vůbec dobře.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: DreAmeR, 30.01.2016

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Je lepší studovat, nebo pracovat?Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­