Menu
Je Facebook nezbytný pro náš život?
Facebook - nejslavnější sociální síť všech dob. Místo, kde můžeme jednoduše sdílet naše informace i zážitky s kamarády. Denně stovky přátel on-line. Tak takhle zná Facebook asi většina lidí. Ale je tomu tak doopravdy? Známe všechny svoje "přátele"? Jsme si vždy jistí, že víme, kdo je kdo? Domnívám se, že maximálně tak u poloviny, možná i méně. Slovo přátelé ve spojení s Facebookem tak mění svůj smysl.
Dokážete si představit, že byste zavolali nebo napsali někomu z vašich přátel na Facebooku a požádali jej o pomoc? Myslíte, že by vám pomohl? Mám za to, že by tomu tak v devadesáti procentech nebylo.
Všichni na sociálních sítích sdílí své osobní zážitky a fotky s lidmi, které znají třeba jen od vidění, ale ve skutečnosti se ani nepozdraví. Je opravdu správné a bezpečné tohle dělat?
Myslím si, že spousta statusů, které napíšeme na naši facebookovou zeď, může být v mnoha případech použita proti nám. Avšak i přes toto riziko si takové statusy lidé píší a nepřemýšlí, jaké by to mohlo mít následky. Také většina lidí o sobě napíše, kde bydlí, odkud pochází a všechny další podrobné informace, jež mohou být rovněž zneužity.
Na Facebooku nejsou jen špatné věci, samozřejmě, že se najdou i klady. Můžeme se spojit s lidmi z naší minulosti, s nimiž nemáme možnost se jinak vídat. Můžeme být v kontaktu s přáteli téměř po celém světě, rychle sdílet dokumenty i různé fotografie.
Přesto si myslím, že nám bez této sociální sítě bylo dříve lépe. V mém dětství žádná taková sociální síť neexistovala a nic nám nechybělo. Vždy jsem věděla, kde najdu své opravdové přátelé. Většina lidí uzná, že jim nic nechybělo, že Facebook je spíše zlo a že by bylo lépe bez něj, ale i přesto si ho devadesát procent lidí nezruší - a ani já ne...
Diskuse ke slohové práci
Je Facebook nezbytný pro náš život?
Aktuální pořadí soutěže
- Grully (1,5)
- Adam Šácha (1,0)
Štítky
kulturní zážitek Krejčí bytí a nicota přátelství a láska Jaký by měl být durych katastrofy Vladimír Hulpach salvador dali 15 let Postup práce opu vánoční zvyky Chladnokrevně sama doma demokracie zážitky z dětství dívka s pomeranči vždycky zbývá naděje dřevěná lžíce Demosthenes Karlštejně Chv sobec Gomora holofern bludiště popis jednoho zápasu inkvizice chování dětí
Doporučujeme
- KNIHCENTRUM.cz - učebnice a odborná literatura
- Maturita 2019: Písemná práce z češtiny
- Maturita 2018: Písemná práce z češtiny
- Maturita 2017: Písemná práce z češtiny
- Maturita 2016: Písemná práce z češtiny
- Maturita 2015: Písemná práce z češtiny
- Maturita 2014: Písemná práce z češtiny
- Maturita 2013: Písemná práce z češtiny
Server info
Počítadlo: 645 570 742
Odezva: 0.02 s
Vykonaných SQL dotazů: 3
Návštěvnost: TOPlist.cz - školství › Český-jazyk.cz
© 2003-2023 Český-jazyk.cz - program a správa obsahu: Ing. Tomáš Souček, design: Aria-studio.cz Autoři stránek Český-jazyk.cz nezodpovídají za správnost obsahu zde uveřejněných materiálů! Práva na jednotlivé příspěvky vlastní provozovatel serveru Český-jazyk.cz! Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.
Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti