ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.67
Hodnoceno: 3x Prosím, ohodnoť práci

Je Facebook nezbytný pro náš život?

Facebook - nejslavnější sociální síť všech dob. Místo, kde můžeme jednoduše sdílet naše informace i zážitky s kamarády. Denně stovky přátel on-line. Tak takhle zná Facebook asi většina lidí. Ale je tomu tak doopravdy? Známe všechny svoje "přátele"? Jsme si vždy jistí, že víme, kdo je kdo? Domnívám se, že maximálně tak u poloviny, možná i méně. Slovo přátelé ve spojení s Facebookem tak mění svůj smysl.

Dokážete si představit, že byste zavolali nebo napsali někomu z vašich přátel na Facebooku a požádali jej o pomoc? Myslíte, že by vám pomohl? Mám za to, že by tomu tak v devadesáti procentech nebylo.
Všichni na sociálních sítích sdílí své osobní zážitky a fotky s lidmi, které znají třeba jen od vidění, ale ve skutečnosti se ani nepozdraví. Je opravdu správné a bezpečné tohle dělat?

Myslím si, že spousta statusů, které napíšeme na naši facebookovou zeď, může být v mnoha případech použita proti nám. Avšak i přes toto riziko si takové statusy lidé píší a nepřemýšlí, jaké by to mohlo mít následky. Také většina lidí o sobě napíše, kde bydlí, odkud pochází a všechny další podrobné informace, jež mohou být rovněž zneužity.

Na Facebooku nejsou jen špatné věci, samozřejmě, že se najdou i klady. Můžeme se spojit s lidmi z naší minulosti, s nimiž nemáme možnost se jinak vídat. Můžeme být v kontaktu s přáteli téměř po celém světě, rychle sdílet dokumenty i různé fotografie.

Přesto si myslím, že nám bez této sociální sítě bylo dříve lépe. V mém dětství žádná taková sociální síť neexistovala a nic nám nechybělo. Vždy jsem věděla, kde najdu své opravdové přátelé. Většina lidí uzná, že jim nic nechybělo, že Facebook je spíše zlo a že by bylo lépe bez něj, ale i přesto si ho devadesát procent lidí nezruší - a ani já ne...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Vložené: 13.04.2015

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Je Facebook nezbytný pro náš život?Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­