ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: ---
Hodnoceno: 0x Prosím, ohodnoť práci

Je eutanazie dobrá?

Chtěl bych se zamyslet nad tím, jestli je eutanazie dobrá, nebo špatná. Nejprve by však bylo dobré napsat, co to eutanazie vlastně vůbec je. Jedná se jednoduše řečeno o smrt na žádost. To znamená, že "pacient" sám požádá o usmrcení.

Dle náboženství, konkrétně podle křesťanství, jde o velký hřích, neboť v biblickém Desateru je zakázána jakákoliv vražda, ať už někoho jiného nebo sebe samotného.

Sám považuji eutanazii za přínosnou věc, která by se měla stát legální. Lidé, kteří trpí nevyléčitelnou nemocí a nemohou se třeba ani hýbat, vlastně už jen čekají na svou smrt a platí spoustu peněz za léky. Na druhou stranu by ale mohli eutanazii zneužít i lidé, kteří jen trpí nějakou depresí a udělali by tak nějaké neuvážené rozhodnutí.

V konečné fázi eutanazie není ani dobrá, ale ani špatná. Koneckonců pořád existují státy, které eutanazii na svém území zlegalizovaly a jejich klientů přibývá, takže kdo má o eutanazii vážný zájem, ten si tyto služby stejně najde.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Vložené: 31.03.2015

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Je eutanazie dobrá?Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­