ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.00
Hodnoceno: 52x Prosím, ohodnoť práci

Jaký bych byl učitel?

Jaký bych byl učitel? Asi bych chtěl být k žákům férový, spravedlivý, ale na druhou stranu by měli mít ze mě respekt a úctu.
Nejraději bych učil na venkovské škole podobné té, jaká je v Polance.
Vím, že to učitelé nemají jednoduché, když mají celou hodinu uklidňovat rozjařené puberťáky. Taky by mě asi nebavilo opravovat slohové práce, když by mi polovina žáku škrábala jako kocouři. Chtěl bych vyučovat dějepis a informatiku, protože tyto předměty většinu žáku baví, a tak bych byl pravděpodobně nejoblíbenějším učitelem na škole. Rozdával bych jenom jedničky a tím bych žákům zpříjemňoval školu a život celkově. A tak bych se možná dokonce stal i učitelem roku. A byl bych slavný. Ale na druhou stranu, co moje psychika? Rok dva bych to možná vydržel, avšak nakonec bych skončil asi tak jako pan Svěrák ve filmu Vratné láhve. Obdivuji všechny učitele na celém světě! Protože si vybrali nesmírně rizikové a obtížné povolaní... Člověk se s tím musí narodit, aby probíranou látku jeho posluchači pochopili.
Bohužel jsem hodně nervní, takže bych měl při ruce pořád "udobřovátko", kterým bych žáky vyčinil, když by mě naštvali. Učitelem bych tedy být nemohl, asi se budu muset přihlásit na jinou školu. Zkusím to s těmi počítači...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: James Lost (R.Š), 30.10.2008

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Jaký bych byl učitel?Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­