ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.43
Hodnoceno: 7x Prosím, ohodnoť práci

Jako čokoláda

Zdálo se mu, že ty obrovské leopardí oči se ve tmě doslova blýskají chtíčem. Skoro se jí bal dotknout, aby se snad nerozplynula ve všem-chlapům-erekci-vyvolávající sen, aby se snad její teplá hedvábná pokožka nerozpustila v horkou čokoládu. A podle toho si ji taky vychutnával. (Respektive její tělo. Ne duši, nitro, myšlenky...) Spolu s oblečením z ní postupně svlékal i cudnost a zbytky zásad slušných holek. Každičký patrný výstupek obratle vytvářející klávesnici jejích perfektních zad obdařil polibkem. Polibkem múzy.

Zítra ráno totiž bude mít na krku další lovestory o klukovi, co si s ní jen pohrál jako s dílkem puzzle, kterému ke složení chybí jen on. Přece do sebe jejich klíny zapadají dokonale, ne? Pro její exotický šarm a havraní vlnité vlasy jako od porcelánové panenky z počátku 20. století jí alespoň zanechal na nočním stolku červenou růži (co mu prý připomíná její rty - pitomé laciné klišé, nedokáže vymyslet něco lepšího!?) a vzkaz na nočním stolku, kde sice nechybí pohádkové povídačky, zato telefonní číslo raději vynechal. To se tak občas na party stane! Program dne? Půjde se vybrečet kamarádce na rameno a v rámci léčebné kůry ji ta samá "kamarádka" vezme večer do baru (musí se přeci odreagovat!), kde se po panácích Metaxy (jednou za čas!) do jejích opálených nohou zamiluje další bastard. (Do jejích nohou. Nikoliv do ní.)

Loni k nám na školu přijel v rámci studentské výměny Eduardo. Opálený Guatemalec mužné postavy se zářivým úsměvem z reklamy na zubní pastu vyvolal podobné šílenství jako autogramiáda členů skupiny Green Day. Dívky se v jeho přítomnosti infantilně chichotaly a nervózně si natáčely konečky svých vlasů na ukazováček. Každá se chtěla stát právě tou, jež si bude moct natáčet místo svých vlasů na prsty ty jeho uhlově černé kudrlinky, tou, která první směle ochutná jeho rty, tou, jež se bude v hospodě chlubit tím, že právě ona sbalila toho šarmantního cizince. Proč? Protože nový, neobvyklý, exotický, zajímavý rovná se atraktivní. Protože ta, která zvítězí v tom předhánění se, kdo toho tygříka uloví, se bude cítit jako královna, ta kvalitní, žádaná a chtěná, její sebevědomí vyroste, jako kdyby ho zalil jarní déšť a všechny dívky začnou toužit být na jejím místě. O tom že takový typ muže zřejmě bude mít mírné sklony k promiskuitě a nevěře neuvažuje. Protože vyhraje a bude mít to, co chce každá. Možná poté pro ni ztratí Američan cenu a ona se rozhodne dobývat novou čerstvou trofej. Antiláska. Jenom hra bez pravidel a pečlivě naplánované získání kořisti. Smutné. Další ukazatel, co varuje před povrchností dnešní společnosti.

I takové může být setkání s cizincem.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Péťa, 16.01.2011

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Jako čokoládaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­