ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.73
Hodnoceno: 11x Prosím, ohodnoť práci

Jak si představuji českého prezidenta nebo prezidentku?

Myslím si, že být prezidentem není vůbec lehký úkol. Takový prezident má na starosti celou naši republiku, ale musí také řešit i zahraniční politiku.

Co si myslíte vy? Jaký by měl být náš prezident? Co všechno by měl vykonávat, jak by se měl zajímat o naši republiku a jakým způsobem bychom si ho měli zvolit?

Prezident České republiky by měl být jistě velmi vzdělaný člověk. Měl by především znát historii své země, ze které by se mohl aspoň trochu poučit, ale ne jen historii, také další věci, aby mohl co nejlépe reprezentovat náš stát. Dále by se měl zajímat o zahraniční politiku, aby mohl co nejvíce udržovat dobré mezinárodní vztahy i s okolními státy, ale hlavně musí udržovat dobré vztahy s obyvateli své vlastní země. Bohužel se vždy najdou lidé, kteří s něčím nebudou souhlasit. Jak se říká: "Sto lidí, sto různých názorů."

Prezident by se měl zajímat, jak se lidem daří. Rozhodně by měl držet slovo, protože by měl být vzorem nás všech, celé naší republiky. Jak by to asi u nás vypadalo, kdyby náš prezident byl podvodník, lhář a kdovíco ještě... A jak by si na nás asi ukazovaly okolní státy v takovém případě?

Jak si zvolit našeho prezidenta? Nejradši bych brala přímou volbu, aspoň nějak bych ovlivnila, kdo bude naší hlavou státu. Co se mi ale vůbec na tomto modelu nelíbí, je stav naší společnosti, protože k volbám chodí strašně málo lidí. A lidé, co k volbám vůbec nedorazí, bývají pak většinou největší kritici jejich výsledků... U nich si vždy jen říkám: Proč jste nešli, třeba byste volby nějak ovlivnili, a i kdyby ne, tak až potom byste měli právo kritizovat!

Kdybyste měli kandidovat na prezidenta, co by vás k tomu vedlo? Kandidovali byste kvůli slávě, penězům anebo kvůli vlasti a lidem, na kterých vám záleží? Já bych osobně asi o takovou slávu ani nestála a co se bohatství týče, ani vlastně nevím, kolik takový prezident vydělává. Ale to by asi nebyl dobrý prezident, kdyby myslel jenom na to, jak má doma plné prasátko... Kdybych měla být prezidentkou, tak ne kvůli sobě, ale hlavně kvůli ostatním lidem, protože bych chtěla, aby se měli co nejlépe.

A co vy? Sáhněte si na srdce a do svědomí, jací vy byste byli prezidenti?

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Anna Jakubíková/Smíšek, 10.10.2013

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Jak si představuji českého prezidenta nebo prezidentku?Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­