ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.17
Hodnoceno: 24x Prosím, ohodnoť práci

Jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá

Právě tohle mi jako malé říkala maminka, když jsem provokovala bratra a on mi to vrátil. Pokaždé jsem s pláčem a očekáváním, že teď už to tedy brácha odnese, běžela za mamkou a všechno jí řekla. Bratr neodnesl nic, zato mě rodiče pokárali a vysvětlili mi, že je mi pouze vraceno, co dělám já sama. To mi přišlo vždycky hrozně nespravedlivé. Já jsem mohla stát před televizí, aby on nic neviděl, ale běda, když on udělal to samé mně.
Tehdy jsem to nechápala.
Teď už ano.

Proč bychom měli čekat, že se k nám druzí budou chovat dobře, když my sami jim děláme ze života peklo? Je přece naprosto logické, že ty špatné věci, co uděláme, se nám ta poškozená osoba pokusí do puntíku vrátit. Nemůžeme se potom na ni ani zlobit.

Já se však snažím chápat toto přísloví trochu jinak. Není to pro mě rada, ale upozornění. Říká mi, jak přesně se chovat nemám.
Vždy jsem se k ostatním snažila chovat tak, jak sem chtěla, aby se oni chovali ke mně.
Takže když mi někdo ublíží, snažím se to prostě přejít a nijak to té osobě nevracet. Protože co bych tím získala? Nebyla bych pak o nic lepší než oni.

Myslím, že nejlepší je ignorovat blbce. Ať se k vám chovají sebehůře, nebuďte jako oni. Usmějte se, jděte dál a prostě na to zapomeňte.
Chci říct: když vám někdo něco provede a vy mu to vrátíte, to je spravedlivé. Ale když někdo něco udělá vám a vy to nijak neoplatíte? To je správné a bude vám určitě lépe.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Ajka Stará, 28.01.2016

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Jak se do lesa volá, tak se z lesa ozýváMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­