ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.00
Hodnoceno: 1x Prosím, ohodnoť práci

Jak děti poznají, že je mají rodiče rádi?

Někomu by se mohl vztah mezi rodičem a dítětem zdát složitý. A pravda? Podle mě je tomu doopravdy tak. Hned se nám tu totiž nabízí jedna složitá otázka - jak mají děti poznat, že je rodiče mají rádi? Já to rovněž netuším, proto se na to pojďme podívat společně.

Každý má na tuto věc vlastní názor, který často bývá odlišný. Některé děti považují jako důkaz rodičovské lásky to, že je rodiče obejmou, dají jim pusu na čelo nebo jim dovolí něco mimořádného. Jako příklad by mohlo být uvedeno třeba to, že dané dítko může být déle na počítači... Dle mého názoru je možné, že vám rodiče takto dávají najevo svou přízeň, chtějí vám zkrátka dopřát co nejdelší čas u činnosti, která vás doopravdy baví.

Když jsem se jednou bavila s jednou desetiletou holčičkou, pravila, že to, že ji má její maminka ráda, pozná podle toho, že když ji objímá, klepe se jí pravá ruka. Podle mého mínění je to velice originální a zajímavý způsob, jak dát dítěti najevo lásku. Je to ovšem také dost diskutabilní.

Velice se mi také líbil názor desetiletého chlapce Vojty, jenž tvrdil, že tento stav pozná tak, že se rodičům může svěřit s čímkoli osobním, s čím by se nedokázal svěřit nikomu jinému. S tímto jsem tedy rozhodně zajedno. Myslím si, že přesně tak by to mělo fungovat v každé rodině.

Jiný kluk mi zase prozradil, že když se nedávno ptal na cosi svého otce, ten mu danou problematiku hezky a jasně vysvětlil. To je také velice hezké, i takhle by to mělo být.

Ať už rodiče dávají svou lásku svým ratolestem najevo jakkoli, hlavní je to, že ji dané dítko dokáže vycítit, pochopit a přijmout. Protože jaký by to byl život bez rodičovské lásky? To by pak bylo velice smutné, každý by se cítil opuštěně a nechtěně.

Vzájemná láska rodiče a dítěte je dle mého názoru velice důležitá. Způsobů, jak dcerkám nebo synáčkům vyznat svou mateřskou či otcovskou lásku, existuje hned několik, proto bychom se měli častokrát zhostit alespoň jednoho z nich. Každý si podle mě časem zaslouží nějaké to obětí, pohlazení, políbení či lichotivé slůvko.

Děti asi nejlépe poznají to, že je mají rodiče rádi podle toho, jak se v jejich přítomnosti cítí a jak se s nimi i k nim chovají. Důležitou roli zde hrají i malicherné detaily, které dítě může špatně pochopit.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Zuzitell, 31.12.2015

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Jak děti poznají, že je mají rodiče rádi?Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­