ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.20
Hodnoceno: 5x Prosím, ohodnoť práci

Já versus minulost

Já versus významná minulost? Těžko si představit s tím co mám právě v kapse (mobil), na uších (MP3 přehrávač) a doma v pokoji (počítač), jak a čím bych asi tak přispěla minulosti. Pochybuji, že bych svět ohromila nějakým přelomovým vynálezem a nás tím pádem obohatila o pár dalších zajímavých hodin dějepisu.

Možná by mě považovali za génia z budoucnosti, kdybych předběhla některé pralidi a vytáhla z kapsy značkových kalhot například sirky nebo zapalovač. A co kdybych husitům půjčila třeba počítač s Internetem, aby si mohli zahrát pár válečných her, a tak se naučit několik nových bojových taktik proti svým nepřátelům? Nebo co takhle promluvit Marii Terezii do duše, aby si to s tou povinnou školní docházkou přece jen ještě rozmyslela?

V minulosti bych vážně žít nechtěla, ale jako turistka bych do těch časů ráda zavítala, udělala si pár fotek na nádvoří Karla IV., poslala domů pohled s fotkou mistra Jana Husa a promluvila si třeba s Mozartem o mých hodinách klavíru. Ovšem pak bych se už těšila zpátky do dnešní doby, zpět do své pohodlné postele, k televizi plné nejrůznějších filmových trháků a k telefonu, abych mohla zase potrápit rodiče nemalým účtem za jeho užívání.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Hanulinka, 26.03.2009

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Já versus minulostMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­