ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.20
Hodnoceno: 5x Prosím, ohodnoť práci

Já versus minulost

Já versus významná minulost? Těžko si představit s tím co mám právě v kapse (mobil), na uších (MP3 přehrávač) a doma v pokoji (počítač), jak a čím bych asi tak přispěla minulosti. Pochybuji, že bych svět ohromila nějakým přelomovým vynálezem a nás tím pádem obohatila o pár dalších zajímavých hodin dějepisu.

Možná by mě považovali za génia z budoucnosti, kdybych předběhla některé pralidi a vytáhla z kapsy značkových kalhot například sirky nebo zapalovač. A co kdybych husitům půjčila třeba počítač s Internetem, aby si mohli zahrát pár válečných her, a tak se naučit několik nových bojových taktik proti svým nepřátelům? Nebo co takhle promluvit Marii Terezii do duše, aby si to s tou povinnou školní docházkou přece jen ještě rozmyslela?

V minulosti bych vážně žít nechtěla, ale jako turistka bych do těch časů ráda zavítala, udělala si pár fotek na nádvoří Karla IV., poslala domů pohled s fotkou mistra Jana Husa a promluvila si třeba s Mozartem o mých hodinách klavíru. Ovšem pak bych se už těšila zpátky do dnešní doby, zpět do své pohodlné postele, k televizi plné nejrůznějších filmových trháků a k telefonu, abych mohla zase potrápit rodiče nemalým účtem za jeho užívání.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Já versus minulostMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)