ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.86
Hodnoceno: 7x Prosím, ohodnoť práci

Ideál krásy

Položme si otázku: Kdo by nechtěl vypadat tak krásně jako modelky na titulních stránkách časopisů? Jsou krásné, mají krásně opálená těla, obličej bez jediného pupínku a především mají krásně štíhlá těla.

Většina žen nasadí dietu, začne pilně cvičit a chodit do solária. A pak čekají na výsledek. Za pár týdnů si položí otázku: Proč se nic neděje? Proč stále nevypadáme tak dokonale?? Rozhodnou se tedy, že přestanou jíst úplně anebo jen v malém množství. Začíná to tak, že shodíme jedno kilo, dvě, tři, pět kil... Každý si toho všimne a chválí nás, jak jsme zhubly, a to se nám líbí. Tak pořád hubneme dál, až začínají přicházet první problémy. Například se nám vytratí menstruace. My na to ale už nebereme ohled, protože jsme posedlé naší ideální postavou.

Po každém jídle utíkáme do koupelny, abychom se mohly zvážit. Když náhodou zjistíme, že jsme přibraly půl kilogramu, běžíme do lékárny pro projímadlo. Když přijdeme domů, rychle rozbalíme krabičku, otevřeme lahvičku s projímadlem a hned se napijeme. Když máme pocit, že máme stále plný žaludek, pro jistotu si strčíme něco do krku. Nechutné, ale přesto to jsou některé z nás schopny udělat.

Vraťme se na chvilku do historie. Co třeba soška Věstonické Venuše? Byla to pořádná žena "krev a mlíko". Ještě nedávno byla mola na módních přehlídkách plná vyhublých modelek. Tento trend odstartovala v 60. letech modelka Twiggy. Měřila 169 cm a vážila jen 41 kilogramů. Spočítejme, kolik mladých lidí umírá na anorexii nebo bulimii? Některé modelky umírají přímo na molech na selhání srdce. Kdo vymyslel ty ideální míry 90-60-90? Proč to nikdo nedokáže zastavit?

Vraťme se ke krásným modelkám z titulních stran časopisů. Mladé holky by si měly uvědomit, že žijeme ve 21. století a máme tady moderní techniku. Fotky modelek jsou upravovány v počítači, díky tomu můžou udělat z normální ženy úplnou sexbombu. Například změní barvu pleti, uberou kilogramy, přibarví vlasy, vyhladí pleť atd.

Kdo podporuje anorexii?
Za prvé módní návrháři. Když se dívka nevejde do určité velikosti (34), je označována za tlustou a doporučuje se jí, aby zhubla. Zoufalá dívka začne hubnout, aby mohla vystupovat na mole.
Za druhé muži. Také muži mohou svými poznámkami dohnat dívku či ženu k anorexii nebo bulimii. Pamatujte, mentální anorexie nebo bulimie jsou psychické nemoci, jež se dají vyléčit jenom na povrchu, ale zůstanou v nás napořád.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Tynushka, 12.06.2009

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Ideál krásyMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­