ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.00
Hodnoceno: 4x Prosím, ohodnoť práci

Film, který ovlivnil můj život

Chtěl bych vás v následující slohové práci seznámit s tím, jak mě poznamenal a snad i změnil můj oblíbený film 8. míle (8 Mile, režie Curtis Hanson). Nejdřív vás ale uvedu do děje tohoto snímku.

Hlavní postava, kterou v tomto úžasném hudebním dramatu zahrál slavný rappový zpěvák Eminem, se jmenuje Jimmy. Bydlí v bezútěšné čtvrti města Detroit, která je od bohatších čtvrtí oddělena velmi dlouhou ulicí, která nese název 8. míle. Jimmy a jeho přátelé celou dobu sní o tom, jak jednoho dne vyhrají tamní rapperskou soutěž a tím se pro ně všechno změní. Budou mít spoustu peněz, holky se za nimi jen pohrnou a všechno bude lepší...
Jimmy celou soutěž opravdu nakonec vyhraje, jenže tím se prakticky nic nemění, hned po svém vítězství odchází do továrny, kde pracuje, aby dokončil svou noční směnu.

Tento částečně autobiografický film mi ukázal, že člověk někdy bere své sny tak, jako by mu měly změnit celý život. I já jsem to s těmi svými měl podobné. Avšak celý tento příběh je důkazem toho, že tomu tak být nemusí. Možná že dosažení cíle nebo splnění snu je jen signálem pro to mít další sen.

V 8. míli jsem se dokázal ztotožnit s hlavním hrdinou, neboť i já jsem vždy bral své sny tak, jako by měly od základu změnit můj život. Jenže co se stane, až si svůj sen splníme? Bude snad všechno jinak? To je otázka k zamyšlení, na kterou asi jen tak odpověď nenajdeme.
Přesto mohu film 8. míle každému vřele doporučit, a to i lidem, kteří nemají rádi rap.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: DreAmeR, 30.09.2015

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Film, který ovlivnil můj životMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­