ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.00
Hodnoceno: 3x Prosím, ohodnoť práci

Dopis od něj

Po tváři mi stékají slzy bolesti, štěstí a plné vzpomínek. Držím dopis od něj, tolikrát jsem jej četla, znám každičké slovo nazpaměť, ale i přesto nedokáži odložit ten pomačkaný kus papíru. Nedokáží přestat myslet na chvíle, kdy mne držel kolem pasu a díval se mi do očí. Tolik mi ublížil, kdyby však potřeboval nápomocnou ruku, slepě bych ho následovala.

Vnímal to jen jako hru, jen hloupý románek, nic to pro něj neznamenalo. Já bych pro naši lásku dýchala, každé zlo zničila, aby nás nic nemohlo oddělit od sebe.

V ten horký letní den jsem se cítila jako ve snu, když jsem k srdci tiskla těch pár slov a opakovala si to, co jeho duše našeptávala tělu, aby vyrylo tužkou. Tehdy mi slzy štěstí obměkčily srdce. Myslela jsem si, že on je ten pravý, protože jen on dokázal ve mně vyvolat pocity jako nikdo jiný.

Tolika dívkám ublížil, ale já nemůžu, nemůžu přestat toužit... Proč se tak trápím? Měla bych nechat běžet to, co bylo a jít dál bez něj. Zničit ten dopis, spálit na prach. Místo toho jsem na kolenou a s rozklepanou rukou pláču ještě víc.

Nedokáži přestat myslet na jeho slova, co mi šeptal, nedokáži přestat myslet na jeho úsměv a smích.
Nedokáži ho přestat milovat...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Dopis od nějMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)