ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: ---
Hodnoceno: 0x Prosím, ohodnoť práci

Děti a telefony

V dnešní době, kdy mobilní telefon nemusí být nutně otázkou několika tisíců, si ho může dovolit snad každý z nás. Spousta rodičů kupuje telefony i svým hodně malým dětem. Ale je to tak správně?

Rád bych uvedl jeden konkrétní příklad. Šel jsem na své dovolené na prohlídku jedné hrobky. Spolu se mnou se prohlídky účastnilo i několik rodin se svými malými ratolestmi. Což by nebyl žádný problém, tedy kromě toho, že děti z celé prohlídky nic nepochytily, a tak chodily ke každé z rakví a musely si je řádně vyfotit foťákem s opravdu silným bleskem.

Podle mě je zcela zbytečné, aby děti do deseti let používaly mobilní telefony. Stejně se od rodičů samy a bez dovolení nevzdalují, sociální sítě by měly být dostupné až od třinácti let, a tak jedna z mála věcí, kterou mohou děti na svém mobilním telefonu dělat, je hraní her nebo pořizování fotek.
Já jsem zastáncem názoru, že mobilní telefon je dobrá věc pouze tehdy, když potřebujeme někomu zavolat a na něčem se s ním domluvit. A to malé děti rozhodně nepotřebují. Nicméně, pokud mají ochotné a bohaté rodiče, kterým nevadí utrácet peníze za telefon pro své dítko, které se s ním nanejvýš vytahuje ve škole a hraje hry, tak je to jejich věc a nikdo jim to nemůže zakázat.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: DreAmeR, 30.10.2015

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Děti a telefonyMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­