ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.25
Hodnoceno: 4x Prosím, ohodnoť práci

Děti a alkohol

Čas od času každý z nás kouká na nějaké televizní noviny nebo podobné zpravodajství. To, že někde našli policisté opilé děti nebo že při nějakém sociálním experimentu prodali skoro všichni prodejci alkohol 16leté dívce, je v takových zprávách na denním pořádku. Děje se to často a i já vím o spoustě míst, kde prodávají alkohol nezletilým.
Rád bych se v této slohové práci zamyslel nad tím, proč to obchodníci dělají a jestli je to dobře.

Když děti pijí alkohol, je to samozřejmě špatně. Jenže podívejme se na tuto situaci z pohledu prodejce alkoholu. Přijde vám do obchodu skupinka sedmnáctiletých dětí, které už zdánlivě vypadají na 20 a chtějí po vás nějaké lahve alkoholu. Možná, že si někteří svědomití prodejci uvědomují, že by měli v takovém případě chtít vidět občanský průkaz. Když ale vidíte, co všechno si u vás chce tahle parta dětí koupit, ani nad tím nepřemýšlíte. Pro každého prodejce je hlavní zisk. A to většinou za jakoukoliv cenu.

A vzhledem k tomu, že každý má nějakého staršího kamaráda, který by vám alkohol bez problému stejně koupil, je nemožné těmto "dětem" alkohol nějak zakázat.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: DreAmeR, 31.01.2016

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Děti a alkoholMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­