ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.86
Hodnoceno: 7x Prosím, ohodnoť práci

Den blbec

  • zamyšlení s prvky vypravování

Budík zvoní, právě ukazuje 6:00 a budí nás do nového dne. Vypínáme ho a říkáme si, že si ještě chvíli poležíme... Jenže mezitím se hodinová ručička posune na 6:45, aniž bychom o tom věděli. Vzbudíme se celí klidní, ale jen do té doby než se podíváme na čas a zjistíme, že jsme zaspali o tři čtvrtě hodiny! Běžíme do koupelny, kde se snažíme se sebou něco rychle udělat, načež nám budík ukazuje již 6:55 - do odjezdu našeho autobusu zbývá deset minut...

Myslím, že takové ráno zná nebo alespoň poznal jedenkrát za svůj život každý z nás.
Člověk by si řekl, že by to už mohlo stačit, že vše špatné si v takovém dni již vybral. Omyl!

Odcházíme z bytu, sice možná o trošku více vyspaní než obvykle, ale zato nenasnídaní a nepřevlečení do toho, co bychom zrovna chtěli. I přesto jsme na cestě na autobusovou zastávku.
Nechci pesimisticky předjímat, ale jako realista pouze připomenu, že někdy jsou tato rána doprovázena i nepřízní počasí! Jednou z mých nejoblíbenějších klimatických podmínek je déšť doprovázený silným větrem, který nám bez požádání navrátí stejný vzhled, jenž nás zdobil hned po ránu.
Jako na potvoru mívá v tomto počasí autobus zpoždění. Když se konečně dostavíme do našeho každodenního cíle, na místě se zkulturníme a pokračujeme v obyčejném dni. Tedy aspoň si myslíme, že již normální bude...

Vyzkoušel jsem také známý vyhledávač Google, zdali i on zná Den blbec. Zná, ale vyhledal mi pouze hromadu odkazů, kde lidé popisují své špatné dny. Mě spíše zajímalo jakési filozoficko-psychologické pojetí takových dní. Výsledkem mého úsilí bylo nakonec nalezení následujícího vysvětlení: "Den blbec je den s velmi malou hodnotou ŠQ." S úsměvem na tváři jsem asi další hodinu hledal, než se mi podařilo zjistit, co že ŠQ znamená - údajně "šťastlivý kvocient".
S přibývajícími vráskami na čele jsem pozavíral veškerou chytrou literaturu a důvěryhodné zdroje na Internetu a šel se uklidnit nad šálek horkého kafe.

Po delší době strávené nad přemýšlením nad problematikou Dne blbec jsem spíše došel k názoru, že za většinu věcí v takovém dni si můžeme spíše sami. Ať už vlastní zbrklostí, že nestíháme, nebo vnucenou myšlenkou, že nám prostě dnes nic nepůjde.

Ponaučení? Z vlastní zkušenosti je nejdůležitější mít někoho, kdo nám pomůže s motivací do dalšího dne. A neméně důležité je se i dobře vyspat!

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Den blbecMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)