ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.86
Hodnoceno: 7x Prosím, ohodnoť práci

Den blbec

  • zamyšlení s prvky vypravování

Budík zvoní, právě ukazuje 6:00 a budí nás do nového dne. Vypínáme ho a říkáme si, že si ještě chvíli poležíme... Jenže mezitím se hodinová ručička posune na 6:45, aniž bychom o tom věděli. Vzbudíme se celí klidní, ale jen do té doby než se podíváme na čas a zjistíme, že jsme zaspali o tři čtvrtě hodiny! Běžíme do koupelny, kde se snažíme se sebou něco rychle udělat, načež nám budík ukazuje již 6:55 - do odjezdu našeho autobusu zbývá deset minut...

Myslím, že takové ráno zná nebo alespoň poznal jedenkrát za svůj život každý z nás.
Člověk by si řekl, že by to už mohlo stačit, že vše špatné si v takovém dni již vybral. Omyl!

Odcházíme z bytu, sice možná o trošku více vyspaní než obvykle, ale zato nenasnídaní a nepřevlečení do toho, co bychom zrovna chtěli. I přesto jsme na cestě na autobusovou zastávku.
Nechci pesimisticky předjímat, ale jako realista pouze připomenu, že někdy jsou tato rána doprovázena i nepřízní počasí! Jednou z mých nejoblíbenějších klimatických podmínek je déšť doprovázený silným větrem, který nám bez požádání navrátí stejný vzhled, jenž nás zdobil hned po ránu.
Jako na potvoru mívá v tomto počasí autobus zpoždění. Když se konečně dostavíme do našeho každodenního cíle, na místě se zkulturníme a pokračujeme v obyčejném dni. Tedy aspoň si myslíme, že již normální bude...

Vyzkoušel jsem také známý vyhledávač Google, zdali i on zná Den blbec. Zná, ale vyhledal mi pouze hromadu odkazů, kde lidé popisují své špatné dny. Mě spíše zajímalo jakési filozoficko-psychologické pojetí takových dní. Výsledkem mého úsilí bylo nakonec nalezení následujícího vysvětlení: "Den blbec je den s velmi malou hodnotou ŠQ." S úsměvem na tváři jsem asi další hodinu hledal, než se mi podařilo zjistit, co že ŠQ znamená - údajně "šťastlivý kvocient".
S přibývajícími vráskami na čele jsem pozavíral veškerou chytrou literaturu a důvěryhodné zdroje na Internetu a šel se uklidnit nad šálek horkého kafe.

Po delší době strávené nad přemýšlením nad problematikou Dne blbec jsem spíše došel k názoru, že za většinu věcí v takovém dni si můžeme spíše sami. Ať už vlastní zbrklostí, že nestíháme, nebo vnucenou myšlenkou, že nám prostě dnes nic nepůjde.

Ponaučení? Z vlastní zkušenosti je nejdůležitější mít někoho, kdo nám pomůže s motivací do dalšího dne. A neméně důležité je se i dobře vyspat!

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Kouby, 22.11.2012

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Den blbecMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­