ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.00
Hodnoceno: 2x Prosím, ohodnoť práci

Dělají šaty člověka?

Přísloví Šaty dělají člověka už alespoň jednou slyšel každý z nás. Já bych se ale chtěl zamyslet nad tím, jestli je přísloví pravdivé, či nikoliv.
Při prvním zamyšlení mě napadne, že to, co dělá člověka člověkem, je to, jaký je uvnitř a jak se chová k ostatním.

Při trošku delšímu zamyšlení jsem ale dospěl k názoru, že přísloví je naprosto pravdivé. Řeknu jeden příklad za všechny, a tím jsou trička. Už jen samotná barva trička dovede leccos prozradit o vašem přístupu k životu. Trička, jež mají žlutou nebo podobnou pozitivní barvu, asi svědčí o tom, že má člověk pozitivní náladu a pozitivní přístup k životu. Oproti tomu tmavá trička, která mají navíc nějaký děsivý nápis, vyjadřují, že váš přístup je velmi pesimistický.
Dalším aspektem na tričku může být nápis. Motivační citáty na oděvu o vás prozradí, že rádi rozdáváte motivaci lidem. Black-metalové skupiny na tričku jsou naopak znakem depresí, smutku a negativního stylu života.

Zkrátka a dobře, oblečení toho na nás spoustu prozradí, ať už chceme, nebo ne.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: DreAmeR, 30.05.2015

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Dělají šaty člověka?Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­