ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 4.00
Hodnoceno: 2x Prosím, ohodnoť práci

Co jsem ztratila, našla, objevila po letošních prázdninách?

Jak tak nad tím přemýšlím, letošní prázdniny byly zvratem mého dosavadního života. Proč?

  1. Protože jsem měla jistotu, že až skončí, budu mít pevnou půdu pod nohama na naší škole. Prožila jsem tu 9 let - ať už zlých, či dobrých. Byla jsem tu vítána a neměla jsem velký problém zapadnout. Kdovíjaké to bude za rok. Nebudu vědět, jestli na nové škole budu za "krále" či za "ňoumu". Ale v té chvíli se budu muset spolehnout jen na sebe a tajně doufat, že mě společnost, ve které se budu dennodenně vyskytovat, přijme.
  2. Protože jsem si uvědomila, co je opravdu v životě důležité. Vím, že se mám obklopovat jen lidmi, kteří mi za to stojí. Kteří mě nevyužívají jen kvůli domácím úkolům nebo kvůli tomu, že se jim "hodím do krámu". Našla jsem si člověka, s nímž si můžu povídat dennodenně, který mi rozumí, chápe mě i moje nesnesitelné hormony. Vnímá, co mě trápí a snaží se mi vždy pomoci. A navíc si s ním užiji nejeden kopec srandy. Vážím si jí a doufám, že nám naše přátelství vydrží co nejdéle.
  3. Protože jsem poznala, že ne všichni lidé mě budou mít rádi, ale že někteří mi budou házet "klacky pod nohy". Někteří jedinci poznali moji slabost a snažili se ji využít. Ať už "po dobrém", nebo "po zlém". Prvně jsem si lámala hlavu, co dělám špatně, ale nakonec jsem si uvědomila, že nedělám nic špatně, ale že některé bytosti prostě musí ubližovat za každou cenu. Zjistila jsem, že si nemám dělat těžkou hlavu z těch lidí, kteří mi za to nestojí.
  4. Protože jsem pochopila, že život není žádné peříčko. Vzpomínám si, že když jsem byla malá, přišel mi svět jednoduchý. Moji rodiče se mě snažili před vším uchránit, hlavně má maminka, které si neobyčejné vážím za její starostlivou, citlivou, milou a hodnou povahu. A také za to, že by mi pro mě udělala první poslední. Tento rok byl pro mě v mnoha ohledech moc těžký, ale díky mojí mamince to mnohem lépe zvládám.

Doufám, že mi vyjdou přihlášky na střední školy a že budu šťastná.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Zuzka, 11.09.2013

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Co jsem ztratila, našla, objevila po letošních prázdninách?Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­