ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.33
Hodnoceno: 9x Prosím, ohodnoť práci

Člověk, kterého si vážím

  • zamyšlení/obecná charakteristika

Dlouho jsem hledala námět pro tuto slohovou práci. V mém okolí je spousta zajímavých a výjimečných lidí, ale koho z nich si vybrat? Přišla jsem na to až tehdy, když jsem viděla hrát skupinu Tap Tap v pořadu Jana Krause. Nebudu psát o jednom konkrétním člověku - budu psát o lidech. Ale o lidech, kteří jsou na tom trochu jinak než já. O lidech, kteří jsou určitým způsobem handicapovaní, ale i přes tuto překážku neztratili chuť k životu.

Poznáme je už z dálky nebo kolem nich naopak projdeme bez povšimnutí. Přestože se jedná o stejné lidi, jako jsme my, oni vidí svět trošku jinak. Ať už se jedná o dítě na vozíčku, člověka hluchoněmého, nebo matku od tří dětí, kterou postihla těžká dopravní nehoda, když jela pro dceru do školky... Nebývají smutní ani zatrpklí, jak bychom od nich očekávali. Prošli si svým, potřebovali hodně životní síly, víry v sama sebe a podpory blízkých. Ale teď už vědí, že zabývat se některými věcmi prostě nemá cenu, že někteří lidé to nemyslí zle, jsou prostě jen hloupí a radovat se z maličkostí není výsadou jen dětí do druhého stupně základní školy. V očích mají vepsanou těžkou životní zkušenost, ale i radost z každého dalšího dne. K člověku lehce přilnou a s obrovským nadšením přivítají každého, kdo s nimi jedná jako se sobě rovnými. S odhodláním se vrhají do každého zdánlivě pro ně nesplnitelného úkolu a jen tak to nevzdávají. A někteří to dotáhnou až opravdu daleko. Můžeme slyšet o paralympijských sportovcích, malířích na vozíčku a každý ví, že piano vám nejlépe naladí slepý. Všichni jsou to lidé, kteří si zaslouží obdiv za to, že i přes svůj handicap nevzdávají svůj život a jdou si za svým cílem.
Já vím... Teď bych měla zaklepat na dřevo a děkovat za to, že jsem zdravá. Chci jen říct: Kdyby se mi nešťastnou náhodou něco stalo, byla bych na sebe pyšná, kdybych byla tak silná jako mnozí z nich.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Kátěnka, 19.06.2008

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Člověk, kterého si vážímMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­