ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.86
Hodnoceno: 7x Prosím, ohodnoť práci

Cizí jazyky

Kolik jazyků umíš, tolikrát jsi člověkem. V dnešní době se dokonce vyžaduje být člověkem vícekrát, čili dorozumět se více jazyky. A je to logické, neboť v době Evropské unie je všechno propojeno se vším. Všechno patří všem a nikdo nemá nic. Nebylo to tady už někdy? No, nebudeme raději zabíhat do politických otázek.... To ať si řeší někdo jiný.

Spíkovat anglicky nebo šprechtit německy je v dnešní době strašně důležité a je to potřeba prakticky na jakémkoli pohovoru. Zvlášť když je u nás většina firem s německým, švýcarským či jiným vedením.

S cizími jazyky je to ale těžké. Není totiž dobré, když se někomu míchají všechny řeči dohromady. Z úst českého sportovce, který je zpovídán před kamerou, pak můžeme zaslechnout třeba i takovou větu: "Meine Taktik ... zkusit šušn alleine ... ten kilometrs..." V takovém případě by se to opravdu s cizími řečmi raději nemělo přehánět.

Cizí jazyky jsou důležité, ale málokdo si dnes všimne naší mateřštiny. Kdo v dnešní době napíše dopis bez chyby? Ne každý, ačkoliv máme na počítačích automatické kontroly pravopisu! A psaní SMS zpráv snad nemá cenu ani zmiňovat, protože to se za češtinu považovat už snad ani nedá - shluk zkratek, dvojteček, pomlček a závorek... Ve vyjadřování u hodně lidí zase převládá jakýsi zmatečný styl mluvy: "Takovej ten s takovým tím, jak tam patří to..." Jak říká náš pan profesor: "Není problém s cizími jazyky, je problém s češtinou!" Takže až se pořádně naučíme svou mateřštinu, pak se teprve můžeme vrhat na další cizí jazyky!

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: JanaM, 30.10.2013

­­­­

Slohová práce Cizí jazyky ve slovenštině?

Slovenskou verzi této slohové práce naleznete na adrese:

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Cizí jazykyMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­