ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.67
Hodnoceno: 9x Prosím, ohodnoť práci

Cizí jazyky

Kolik jazyků umíš, tolikrát jsi člověkem. V dnešní době se dokonce vyžaduje být člověkem vícekrát, čili dorozumět se více jazyky. A je to logické, neboť v době Evropské unie je všechno propojeno se vším. Všechno patří všem a nikdo nemá nic. Nebylo to tady už někdy? No, nebudeme raději zabíhat do politických otázek.... To ať si řeší někdo jiný.

Spíkovat anglicky nebo šprechtit německy je v dnešní době strašně důležité a je to potřeba prakticky na jakémkoli pohovoru. Zvlášť když je u nás většina firem s německým, švýcarským či jiným vedením.

S cizími jazyky je to ale těžké. Není totiž dobré, když se někomu míchají všechny řeči dohromady. Z úst českého sportovce, který je zpovídán před kamerou, pak můžeme zaslechnout třeba i takovou větu: "Meine Taktik ... zkusit šušn alleine ... ten kilometrs..." V takovém případě by se to opravdu s cizími řečmi raději nemělo přehánět.

Cizí jazyky jsou důležité, ale málokdo si dnes všimne naší mateřštiny. Kdo v dnešní době napíše dopis bez chyby? Ne každý, ačkoliv máme na počítačích automatické kontroly pravopisu! A psaní SMS zpráv snad nemá cenu ani zmiňovat, protože to se za češtinu považovat už snad ani nedá - shluk zkratek, dvojteček, pomlček a závorek... Ve vyjadřování u hodně lidí zase převládá jakýsi zmatečný styl mluvy: "Takovej ten s takovým tím, jak tam patří to..." Jak říká náš pan profesor: "Není problém s cizími jazyky, je problém s češtinou!" Takže až se pořádně naučíme svou mateřštinu, pak se teprve můžeme vrhat na další cizí jazyky!

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Slohová práce Cizí jazyky ve slovenštině?

Slovenskou verzi této slohové práce naleznete na adrese:

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Cizí jazykyMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)