ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.40
Hodnoceno: 5x Prosím, ohodnoť práci

Čím je mi kniha? (2)

Podle mého názoru existují dvě skupiny lidí. Ta první si myslí, že čtení knih je jenom ztráta času, který raději stráví u počítače nebo televize. Ale ta druhá skupina naopak čte ráda a knihu považuje za nedílnou součást svého života. Já se spíše nakláním k té druhé kategorii.

Čím je mi vlastně kniha?
Kniha je mým drahým přítelem. Díky knize mohu relaxovat, rozšířit si slovní zásobu i představivost. Bez knih si nedokážu představit svůj dosavadní život.

Aby člověk měl rád knihy, musí mít pozitivní vztah ke knihám nejlépe už od raného dětství, kdy mu maminka před spaním přečte alespoň jednu knížku. Dobrý vztah ke knihám lze vypěstovat i v dospívajícím věku, ale to by si musel člověk v tomhle moderním světě nejdřív vypnout televizi, počítač či telefon a přečíst si nějakou tu knihu například od Julese Verna, který píše podle mého názoru velmi zajímavé romány.

Kniha má spoustu svých pozitivních stránek, ale lze u ní najít také ty negativní. Mezi ně můžeme řadit například pomalejší vyhledávání informací.
I když si někteří lidé vytvoří negativní vztah ke knížkám, najdou se i tací, kteří dají knihám druhou šanci a budou se k nim vždy a rádi vracet.

A co nám kniha přináší? Především radost, zábavu a pěkně strávený čas nad jejími řádky.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Slayer, 10.02.2014

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Čím je mi kniha? (2)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­