ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.00
Hodnoceno: 4x Prosím, ohodnoť práci

Chtěli to, mají to!

Feťáci, alkoholici, lidé, co skončili na dně svou blbostí. Neodsuzuji takové, kteří nezvládli situaci a skončili na ulici. Ti, co mi jsou odporní, jsou tací, kteří žebrají, ale i tak daru nevyužijí a raději si za to koupí další drogy nebo alkohol. Ano, uživatelé návykových látek. Zde, v České republice, máme známý případ - feťačku Katku. Na internetu najdeme spoustu fotek této narkomanky, když ale dobře hledáte, objevíte i některé z doby, než začala užívat drogy. Smutné, kam až mohou lidé klesnout. Z krásné, mladé a půvabné dívenky se stalo něco nepopsatelného.
Je toho ale více. Co třeba lidé, kteří si s pivem a ovladačem hoví u své matky v bytě a stát jim za to platí? Dost nechutné a odpuzující.
Do další skupiny patří ti problémoví. Život je o zábavě, o koníčcích, o lásce, o přátelích, rodině, ale to není jediné. V životě vám hodně do budoucnosti pomůže vzdělání a píle. Dnešních možností si mnoho lidí neváží a na základní škole se najde jen pár studentů, kteří mají vizi středních i vysokých škol. Namísto tvrdé práce zvolí opak. Buď si to chodí do školy odsedět a přetrpí - jak říkají - "kecy učitelů", někteří se na to rovnou vykašlou a kráčí po cestě záškoláctví.

Manželky či přítelkyně, které se stresují a z jejich lící padají slzy. Stěžují si. Je pravda, že některé nemají na co, já mám ale na mysli ty ženy, které například i přes nevěru nebo domácí násilí odpustí chlapci (v takovém případě není pro mne chlap chlapem, ale ještě nevyspělým ubohým klukem), a to jen proto, že se zmohli na to, aby si klekli, uronili pár slz a dali sliby, které nehodlali dodržet. Znáte to přísloví? Udělá to jednou, udělá to vždy? Tak to je přesně ono. Nejsmutnější na tom je, že to tak chtěli. Kdyby si od začátku nastolila žena (v některých případech i muž, což je ojedinělé anebo se o tom tolik muži nevypisují, což je pravděpodobnější) pořádek a nenechala se sebou zametat, mohlo by to dopadnout úplně jinak.

Stejně tak jako dnešní planeta Země. Jak vypadá a proč? Vidí to někdo, nebo to jen všichni přehlíží? Co třeba znečištěné prostředí? Ještě bych dokázala pochopit kouř z elektráren a tak dále, ale dle mého opravdu není potřeba zahazovat odpadky všude kolem, protože se zebe dělají lidé frajírky, když je koš daleko.
Co takhle pláže? Za chvíli nebude kde se koupat, je mi z toho zle!

Lidé si volí, co pustí do života, jak využijí čas, za čím budou stát i to, jakými lidmi se stanou, a proto si myslím, že by se někteří měli nad sebou zamyslet a mít dobrý důvod ke všem rozhodnutím.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Chtěli to, mají to!Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)