ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.75
Hodnoceno: 36x Prosím, ohodnoť práci

Čechy krásné, Čechy mé

Líbezné pojmenování "Srdce Evropy" náleží naší zemi již dlouho. Jistě nevzniklo zcela zbytečně a leccos o naší zemí napovídá, nemyslíte?

Česká republika je malý stát s klady i zápory... Nemáme třeba sochu Svobody či Eiffelovu věž, ale i tak se k nám lidé rádi podívají a okusí atmosféru a nádech vlasti, ve které žijeme. Nemáme ani moře, ani světové pohoří, přesto je tu krásně. Někdo je tu spokojený, někdo méně, ale upřímně si řekněme: Byli bychom schopni opustit zemi, kde jsou naše kořeny, naše rodina, přátelé? Byli bychom schopni odejít a mít pouze vzpomínky? Dokážeme si vůbec představit život bez češtiny? Na nějaký čas jistě ano, ale na trvalo, myslím, jen někteří z nás.

Ať už se na Českou republiku díváme tak či onak, předpokládám, že hluboko v srdci je každý rád, že žije právě tady. Co na tom, že máme jednoduchou státní vlajku bez hvězdiček, koleček nebo obrázků? Ne nadarmo se říká, že v jednoduchosti je krása, a tak je to například i s naší státní hymnou... Není dlouhá jako hymny ostatních zemí, ale přesto svými slovy krásně popisuje naši přírodu, která se líbí nejen nám, rodilým Čechům, ale také turistům, kteří se například v Praze cítí jako doma. Nevím, jestli je to atmosférou, krásou či nejasným kouzlem, ale Praha byla, je a bude "Matkou měst".

Nedovedu si představit život v jižních zemích a na Štědrý večer se koupat v moři, zdobit palmu a jíst chobotnici místo kapra... Cítíte to také tak? Věřím, že ano a předpokládám, že každý z vás, třeba Vy nebo Vy, jste pyšní na náš stát. Někdo například na krajinu, někdo na češtinu, někdo na sportovce, kteří nás reprezentují v různých koutech světa, někdo na jídlo, jiný zase na pivo, neboť pivo je jedna z věcí, která cizince u nás nepochybně také láká. Mimochodem, české dívky, jež jsou známé jako nejhezčí na světě, jsou také jistě magnetem pro cizince.
Důvodů proč milovat tuto republiku je jistě mnoho a určitě je nelze všechny jmenovat. Ale uvědomte si, že Vaše srdce je tady... A měli bychom s hrdostí říkat: "Jsem z republiky, České republiky..."

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Čechy krásné, Čechy méMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)