ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.75
Hodnoceno: 36x Prosím, ohodnoť práci

Čechy krásné, Čechy mé

Líbezné pojmenování "Srdce Evropy" náleží naší zemi již dlouho. Jistě nevzniklo zcela zbytečně a leccos o naší zemí napovídá, nemyslíte?

Česká republika je malý stát s klady i zápory... Nemáme třeba sochu Svobody či Eiffelovu věž, ale i tak se k nám lidé rádi podívají a okusí atmosféru a nádech vlasti, ve které žijeme. Nemáme ani moře, ani světové pohoří, přesto je tu krásně. Někdo je tu spokojený, někdo méně, ale upřímně si řekněme: Byli bychom schopni opustit zemi, kde jsou naše kořeny, naše rodina, přátelé? Byli bychom schopni odejít a mít pouze vzpomínky? Dokážeme si vůbec představit život bez češtiny? Na nějaký čas jistě ano, ale na trvalo, myslím, jen někteří z nás.

Ať už se na Českou republiku díváme tak či onak, předpokládám, že hluboko v srdci je každý rád, že žije právě tady. Co na tom, že máme jednoduchou státní vlajku bez hvězdiček, koleček nebo obrázků? Ne nadarmo se říká, že v jednoduchosti je krása, a tak je to například i s naší státní hymnou... Není dlouhá jako hymny ostatních zemí, ale přesto svými slovy krásně popisuje naši přírodu, která se líbí nejen nám, rodilým Čechům, ale také turistům, kteří se například v Praze cítí jako doma. Nevím, jestli je to atmosférou, krásou či nejasným kouzlem, ale Praha byla, je a bude "Matkou měst".

Nedovedu si představit život v jižních zemích a na Štědrý večer se koupat v moři, zdobit palmu a jíst chobotnici místo kapra... Cítíte to také tak? Věřím, že ano a předpokládám, že každý z vás, třeba Vy nebo Vy, jste pyšní na náš stát. Někdo například na krajinu, někdo na češtinu, někdo na sportovce, kteří nás reprezentují v různých koutech světa, někdo na jídlo, jiný zase na pivo, neboť pivo je jedna z věcí, která cizince u nás nepochybně také láká. Mimochodem, české dívky, jež jsou známé jako nejhezčí na světě, jsou také jistě magnetem pro cizince.
Důvodů proč milovat tuto republiku je jistě mnoho a určitě je nelze všechny jmenovat. Ale uvědomte si, že Vaše srdce je tady... A měli bychom s hrdostí říkat: "Jsem z republiky, České republiky..."

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Luci, 09.05.2008

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Čechy krásné, Čechy méMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­