ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.00
Hodnoceno: 8x Prosím, ohodnoť práci

Budoucnost

Budoucnost. Co nás všechny čeká? A co mě osobně?

Právě jsem začala studovat střední školu, popošla zase o krok dál, ale tady cesta nekončí, podle mého názoru zde teprve začíná. Zvládnout střední školu, odmaturovat, být přijata na vysokou školu, dokončit ji, najít si práci a být v životě úspěšná... To je pravděpodobně i sen mnoha dalších lidí. A je jen na nás, jakou cestu si zvolíme a jakou píli do ní vložíme. Z někoho úspěšného se ze dne na den může stát troska a naopak. Budoucnost je nejistá a nikdo z nás neví, co nás čeká. Vše se může změnit. Důležité ale je jít si za svým cílem, zvládnout překážky, které nám osud chystá, překonat těžké chvíle a přejít přes ně dál. Je to i o psychice a hlavně o vůli a silné osobnosti. Ale když člověk opravdu chce, postupem času splnitelné věci dokáže.

Splnitelné? Co jsou vlastně splnitelné sny, touhy, cíle? Každý má svoje měřítko jiné, někdo si málo věří a radši si stanovuje menší cíle nežli někdo, kdo oproti tomu druhému má na mnohem více. Někdo si naopak nasazuje laťku až příliš vysoko a pak bohužel dopadá na tvrdou zem s neúspěchem.

A současný svět? Domnívám se, že na světě je čím dál více až moc sebevědomých lidí, co si myslí, že jsou strašně chytří. Nebo lidí, kteří by měli na to být velmi vzdělaní a kteří by podle mého názoru mohli něco dokázat, ale smutné je, že právě tito lidé končí již v mládí na učebních oborech, protože by se na těch maturitních museli více učit.
Pokud lidé nedostanou rozum a neuvědomí si, že život není jen o počítači a televizi, ale také o vzdělávání a dobrém pocitu, že jsme něco dokázali, skončíme všichni špatně.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

­­­­

Diskuse ke slohové práci
BudoucnostMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)