ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.27
Hodnoceno: 22x Prosím, ohodnoť práci

Abychom přežili

Myslím si, že budeme muset vyřešit více než tři problémy, aby lidstvo přežilo. Tady jsou ty, které jsou podle mě nejzávažnější:

Snad největším problémem lidstva je znečišťování životního prostředí. Třeba u nás jsou na nepovoleném místě skládky. Lidé si neuvědomují, že když na zem odhazují odpadky, ničí tak životní prostředí. Kácejí lesy a deštné pralesy, kde žijí i ohrožené druhy zvířat nebo rostlin.

A co třeba ovzduší? Jaderné elektrárny? To snad těm vědcům a pracovníkům je jedno, že tím do ovzduší unikají nebezpečné plyny? Co skleníkový efekt? Ozonová díra? Zem se otepluje a tají ledovce. To je nejspíš nezajímá. Vymírají různé druhy rostlin a živočichů, které brzy budeme znát jen z knih. To vše je lidem jedno?

A co třeba my, žáci? Odmítáme různá jídla a vůbec si neuvědomujeme, že za to, co my nejíme, by byli rádi například lidé v Africe. Tisíce jich tam umírá na hlad a chudobu. Rozhazujeme peníze za různé nepotřebné věci, pořád jich chceme víc a víc. A co ti lidé v Africe? Na ně si ani nevzpomeneme. Oni by ale ty a peníze potřebovali nejvíc.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Luciiina, 11.12.2007

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Abychom přežiliMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­