ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.27
Hodnoceno: 22x Prosím, ohodnoť práci

Abychom přežili

Myslím si, že budeme muset vyřešit více než tři problémy, aby lidstvo přežilo. Tady jsou ty, které jsou podle mě nejzávažnější:

Snad největším problémem lidstva je znečišťování životního prostředí. Třeba u nás jsou na nepovoleném místě skládky. Lidé si neuvědomují, že když na zem odhazují odpadky, ničí tak životní prostředí. Kácejí lesy a deštné pralesy, kde žijí i ohrožené druhy zvířat nebo rostlin.

A co třeba ovzduší? Jaderné elektrárny? To snad těm vědcům a pracovníkům je jedno, že tím do ovzduší unikají nebezpečné plyny? Co skleníkový efekt? Ozonová díra? Zem se otepluje a tají ledovce. To je nejspíš nezajímá. Vymírají různé druhy rostlin a živočichů, které brzy budeme znát jen z knih. To vše je lidem jedno?

A co třeba my, žáci? Odmítáme různá jídla a vůbec si neuvědomujeme, že za to, co my nejíme, by byli rádi například lidé v Africe. Tisíce jich tam umírá na hlad a chudobu. Rozhazujeme peníze za různé nepotřebné věci, pořád jich chceme víc a víc. A co ti lidé v Africe? Na ně si ani nevzpomeneme. Oni by ale ty a peníze potřebovali nejvíc.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Abychom přežiliMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)