ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.72
Hodnoceno: 36x Prosím, ohodnoť práci

20 let svobody v Česku

Každý si toto téma vysvětluje jinak. Já se zaměřím na svobodu slova, která byla jiná dříve a je i jiná dnes.

Podle mě byla éra komunismu příliš krutá pro lidi, kteří měli svůj vlastní názor na onu dobu. Stačilo, abyste nařkli nějakého státního zaměstnance a ihned jste stanuli před soudem a v tom horším případě jste byli i zatčeni. Byla to doba, jež by se dala shrnout do jednoho sloganu: "Drž ústa i krok a nic se ti nestane!"
Já osobně jsem tuto dobu nezažil a jsem za to i rád. Z vyprávění prarodičů a čtení různých článků z té doby vím, že to nebylo rozhodně nic příjemného.
Ovšem v dnešní době tu máme možná až moc "svobody slova", jelikož si ji každý člověk vysvětluje po svém. Většina dnešního lidu, především mládeže, si myslí, že mohou chodit po ulici a nadávat, na koho chtějí, jak se jim zachce. I tito lidé by si měli v hlavě přebrat, co, jak a komu říkají. Protože každému z nás není vždy příjemné vše, co ostatní prohlašují. Díky tomu dochází k různým násilnostem a zbytečným oplétáním se zákonem. Toto by si lidé v době komunismu nedovolili, neboť věděli, že za nadávky a křivé obviňování následuje tvrdý postih. Neříkám, že v současné době nepadají tresty, ale jsou podle mě možná až moc mírné.

Já osobně bych bral tyto dvě doby sloučené do jednoho celku. Domnívám se, že by to bylo objektivní pro všechny z nás.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: drrozzdíík, 15.10.2009

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
20 let svobody v ČeskuMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­