ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.69
Hodnoceno: 16x Prosím, ohodnoť práci

Zpověď žákovské knížky

  • žákovská knížka vypravuje

Proč? Nenapadá mne jediné vysvětlení. Vždyť bylo všechno tak skvělé... Abyste rozuměli, jsem obyčejná žákovská knížka. Ano, knížka. Proč by i knihy nemohly dát své názory do oběhu? Nuže, po celých těch sladkých devět let jsem měla zlaté časy. Můj ctěný majitel mě nosil jako cennou relikvii do školy stále s sebou, tak si mne vážil! Mezi sešity jsem byla rozhodně nejžádanější. Má důležitost se dá rovněž doložit faktem, že ani jeden z žáků mne nerad vyndával a z mé prohlídky v domácím prostředí měl doslova hrůzu. Není divu. Zprávy v mém nitru obsažené byly nadmíru důvěrné a určeny jen pro úzký okruh čtenářů. Údaje, jež do mě učitelé zanášeli, byly takřka státním tajemstvím. Hodnocení, které vpisovali do roztomilých kolonek, bylo velmi různorodé, ovšem nejvíce potěšující byly pochvalné zprávy typu "Žák opět nedonesl žákovskou knihu..." a podobně, kteréžto mne jen utvrzovaly v mé důležitosti.

I přes tato veškerá fakta mě nikdo doopravdy neměl rád. Mí majitelé mou přítomnost ve své tašce častokrát zapírali a s ukončením dalšího roku mě s gustem roztrhali na drobné kousíčky. I přes tuto veškerou snahu jsem však byla na začátku školního roku příštího opět s velkou slávou zcela nová věnována šťastnému majiteli a už za několik dní se ve mně skvěly pochvalné poznámky a hodnocení všeho druhu.

Tyto šťastné dny však pominuly. Těch devět let je nenávratně pryč a já, ubohá, nezaměstnaná žákovská kniha již neexistuji. Na nové škole bylo zavedeno elektronické známkování. Smutné, což?

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Pavla Skalová, 27.02.2012

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Zpověď žákovské knížkyMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­