ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.48
Hodnoceno: 114x Prosím, ohodnoť práci

ZOO Praha

- vypravování s popisnými prvky

Hurá, konečně je sobota 19.června, scházíme se v šest hodin ráno před podnikem, kde pracuje moje maminka. Autobus už na nás čeká, všichni nedočkavě nastupujeme. Rychle vyrážíme směrem ku Praze. Cestou děláme jen jednu malou přestávku u benzinové pumpy, svačíme a za 30 minut jedeme dál.
Projíždíme Prahou, na ulicích je všude plno lidí, vysoké domy a kouřící komíny továren, bydlet bych tu nechtěl. Ale do ZOO se moc těším.
Autobus nás doveze až před areál, z parkoviště je to k ZOO pár kroků. Zoologická zahrada leží v krásné trojské kotlině, založena byla již roku 1931. V areálu se střídají louky, skály i velké vodní plochy, spodní rovinatá část je od horní suché části oddělena mohutnou skalní stěnou. Z nástěnky u vchodu se dozvídáme, že zdejší ZOO chová asi 120 druhů savců, 150 druhů ptáků, uvidíme zde i plazy, ryby, obojživelníky. Alou na prohlídku.
Kousek od zadního vchodu nás vítá panda. Leze vesele po stromech ve svém výběhu. Dál je voliéra s papoušky, různé druhy hýří různě pestrými barvami peří. Se zájmem pozorujeme i dravce, supy s holou hlavou a kondory s velkými křídly.
Vydáváme se směrem vlevo, ve výběhu se tu batolí tlustý hroch. Vedlejší výběh obývají dva sloni, když se trochu nakloním, mohu je plácat po zádech. Mají hrubou kůži. Od slonů jdeme do terária, zde si hlavně já prohlížím různé plazy, maminka se totiž hadů bojí a štítí, mně se ale docela líbí.
Dále procházíme okolo území bažantnice, vidíme tu i jiné druhy ptáků. Vedle na nás čeká vodní plocha s lachtany a tučňáky. Koukám se na jejich krmení, tito nelátaví ptáci v černých fracích legračně chytají rybky, házené ošetřovatelem.
Za vodním světem se nachází opičí areál, malé opičky poskakují, pokřikují a prostě se opičí. Dlouho je vydržíme sledovat.
Po krátkém občerstvení jdeme k pavilonu kočkovitých šelem. Vidíme tygry, lvy, levharty a další šelmy s pruhovanými, kroužkovanými nebo pískově zbarvenými kožichy. Cení na nás zuby, ale jinak se líně vyhřívají na sluníčku. Za tímto místem se rozprostírá rybníček, plavou tu kachny, husy a další vodní ptáci.
Dostáváme se na cestu, jejíž levý okraj tvoří vysoká skála. Po té se prohání kamzíci a také magoti, mrštné horské opice. Tudy dojdeme až k lanovce. Nasedáme a za chvíli jsme v horní části ZOO.
Zde běhají velcí pštrosi, o kousek dál klokani s kapsou na břiše. Na rohu cesty je vodní pavilon pro lední medvědy s bílou zářivou srstí. Právě dovádí v bazénu, ladně se potápí. Velmi se nám líbí.
Potom navštěvujeme americký pavilon, tady chovají různé druhy zvířat pocházejících z amerického kontinentu. Vidět tu můžeme například pralesní psy nebo stromové hlodavce. Odtud uděláme pár kroků a ocitáme se mezi gorilami. Překvapují mne svou mohutností a silou.
Pokračujeme v cestě, seznamujeme se s vlky, kterým Karkulka nechutná, s hyenami a zubry. Potom spěcháme k výběhu velbloudů a koní Převalského. Také se tu pasou antilopy.
Nakonec navštěvujeme africké panorama. Z dálky vidíme vysoké krky žiraf, pruhovaná pyžama zeber, dlouhé kroucené rohy antilop. Okolo voliér sov a výběhu lesní zvěře volně jdeme zpět k lanovce. Sjedeme dolů.
Ještě se podíváme na dětské hřiště a musíme pomalu jít k východu. Dorazili jsme včas, autobus za pár minut startuje a veze nás domů. Byl to krásný výlet.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
ZOO PrahaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)