ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.24
Hodnoceno: 183x Prosím, ohodnoť práci

Zážitek se zvířetem

Přihodilo se to před čtyřmi roky na začátku letních prázdnin. Tehdy ještě moje babička pracovala jako dělnice v lese. Sázela stromky, vyžínala trávu, pálila chrastí. V polední pauze někdy chodila sbírat houby. Když rostly, nosila domů hříbky, klouzky i bedly.
A právě jeden letní prázdninový den se vrátila v půl čtvrté odpoledne domů a nesla něco zavázaného v šátku. Myslel jsem, že nám nese bedly, už jsem měl chuť na řízečky. Honem jsem rozvazoval na šátku veliký uzel. Že by se houby hýbaly? Kdepak, v šátku bylo malinké mourovaté koťátko. Radostí jsem výskal.
Babička ho odchytila v lese, asi někdo vyhodil březí kočku. Hned jsem se o malého nalezence začal starat.
Připravil jsem mu pelíšek v krabici od bot, ohřál mu mlíčko. Začal jsem mu říkat Honzík. Zprvu se koťátko bálo, často mňoukalo, ale pak si na vše zvyklo, stali se z nás velcí kamarádi. Mám svého kocoura rád. Dnes jsou mu 4 roky, už je pořádně vykrmený, ale přesto hbitý. Dokáže vyskočit na vysokou terasu, jen aby mohl pootevřenými dveřmi vběhnout do bytu a usadit se na mém křesle. Je také velmi chytrý, když se vracím ze školy, už na mne čeká před vraty a běží mi naproti. Jsem moc rád, že ho mám.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Jirka K. , nyní 7.B, 24.03.2006

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Zážitek se zvířetemMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­