ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.50
Hodnoceno: 4x Prosím, ohodnoť práci

Zápletka filmu 8. míle

Rád bych vás v této slohové práci seznámil se zápletkou mého oblíbeného filmu 8. míle (8 Mile, režie Curtis Hanson).

Jimmy "B-Rabbit" Smith Jr. svým neuspořádaným životem přišel snad o všechno, co měl - o přítelkyni, práci i dům, a tak musel bydlet u rodičů. Celý svůj dosavadní život měl jen jediný sen. Sen o tom, že vyhraje rapovou soutěž, která se každý týden konala v ulici 8. míle. Byl ale jediný člověk bílé pleti, který se pokoušel rapovat, a tak ho diváci ze sálu vypískali dříve, něž stihl předvést alespoň část z toho, co umí.

Mezitím si sehnal mizerně placenou práci v továrně. Jeho kamarádi mu ale často připomínali, jak budou slavní, až tu rapovou soutěž vyhrají. Čas plynul a Jimmy pomalu, ale jistě nabýval odvahy znovu jít na rapovou soutěž a všechny porazit.

V den soutěže musel Jimmy na noční směnu, ale slíbil svým kamarádům, že to nějak zařídí. Na soutěž doopravdy dorazil, jenže se opakoval stejný scénář jako minule. Tentokrát se ale B-Rabbit nezalekl, a když slyšeli diváci jeho rap, věděli, že je to nový vítěz soutěže!

Všichni jeho kamarádi si teď mysleli, jak budou slavní a jak právě dobili svět. Jimmy ale věděl, že tahle soutěž nic neznamená. Nevěřil tomu, že by mohl být slavný, a tak se radši odebral zpět do továrny, odkud odešel bez dovolení z noční směny a doufal, že o svou práci nepřijde...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: DreAmeR, 31.01.2016

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Zápletka filmu 8. míleMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­