ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.54
Hodnoceno: 24x Prosím, ohodnoť práci

Strasti studenta gymnázia

Z dálky vypadá nevinně a sympaticky. Stojí v parčíku plném zeleně a jen tak nenápadně vyhlíží. Z blízka a hlavně zevnitř je to vypočítavá intrikánka, která dokáže mnohým zatopit a kdo se jednou dostane do jejích spárů, jeho život se při nejmenším začne podobat peklu! A co peklo jednou schvátí, už nikdy nenavrátí!

Gymnázium! Tvrdá slupka skrývající skutečný poklad...ELITU národa! Ale takový student gymnázia, zvláště pak v Bučovicích, to nemá vůbec jednoduché.

Už jen to brzké vstávání! Dále pak samotná cesta, neboli transport do školy. A završují to schody do školy. Řádný student zakopává o poslední schod do budovy. Ano, bojujeme o vzdělání a nic naše odhodlání nezastaví!
Vstupujeme tedy do budovy, ale už od prvního kroku si musíme dávat pozor, protože všechny stěny mají uši a vše, co řekneme, může být použito proti nám.

Ale buďme za to rádi! Naše škola, naše alma mater, nás učí věci opravdu nezbytné pro život. Už ta zmíněná ostražitost. Kdykoliv totiž může přiletět z kterékoli strany nečekaná a nehlášená písemka. A taky si musíme dávat pozor na autorská práva.
Jedno zaváhání a za chvilku jeden nejmenovaný pan profesor baví své kolegy a známé úlovkem z písemky ze zeměpisu. No, komu se nikdy nestalo, že by se spletl, jestli je hlavní město Portugalska Lisabon, nebo Libanon? Člověk si prohodí pár písmenek a je to tam!

Další důležitou vlastností, kterou nás škola učí, je pohotovost. U zkoušení a písemek totiž hodíme všechno za hlavu a odpovědi na otázky se snažíme co nejrychleji vymyslet a vydedukovat. A jaké že skrýše na taháky už jsme vymysleli! Tohle všechno se díky škole učíme a náš intelekt se rozvíjí o to intenzivněji.

Ale nejen vědomostmi jsme zaplavováni. Studentům všeobecného gymnázia se dostává i zdravý pohyb. Tu jim při skoku loupne v kolínku, v ramínku nebo v zádech. Díky těmto "zdravým" pohybům pravidelně navštěvují chirurgii a jiná oddělení zdravotního střediska. Hodiny tělocviku jsou opravdu tématem vděčným a dalo by se o nich vyprávět hodiny a hodiny.

My studenti gymnázia to opravdu jednoduché nemáme. Často se nám motají dohromady odmocniny, logaritmy, východní region USA se západním, Lermontov s Evženem Oněginem, který napsal Alexandra Puškina. Nebo to bylo snad naopak? Snadné to skutečně není, ale i v přírodě zůstanou ti nejsilnější a nás silných je v Bučovicích plná škola.

Známé přísloví praví: "Co tě nezabije, to tě posílí!" Tak doufejme, že nás naše milovaná škola posílí vědomostmi, zkušenostmi a kdovíčím ještě! Třeba se z nás jednou ta (J)ELITA národa stane!

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: JanaM, 10.10.2013

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Strasti studenta gymnáziaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­