ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.43
Hodnoceno: 94x Prosím, ohodnoť práci

Zabouchnuté dveře od bytu

V životě se stávají různé situace, které nám mohou pěkně znepříjemnit život. Jedna taková nemilá událost postihala naši rodinu před dvěma léty o jarních prázdninách. Rodiče odjeli na rekreaci do Mariánských Lázní a já, protože jsem byl nemocný, jsem musel zůstat u babičky v Želechovicích.
Moji rodiče měli brzy ráno odjíždět autobusem do Prahy. V Praze se mělo přestupovat na spoj do Mariánských Lázní. Jízdenky a místenky si zakoupili již několik dní před odjezdem. Ráno se ale přihodilo to, co čert nechtěl. Asi vlivem cestovní horečky, nervozity a spěchu se stalo to, co se nikdy ještě nestalo. Někdo zabouchl asi ve spěchu dveře, a než si stačil uvědomit, kde jsou klíče, tak už bylo pozdě. Samozřejmě, že klíče zůstali v zámku zasunuté až po okraj. Co teď? Ráno mě probudil mobil z Prahy: "Kubo, máme zkaženou dovolenou, musíš nám nějak pomoci, aby se to nějak vyřešilo." Hned jakmile jsem se dozvěděl, že klíče zůstaly v zámku, jel jsem domů s nadějí, že přece jen zůstaly kousek povystrčené. Jenže realita byla krutá. Dveře byly zabouchnuté tak, že už nešly otevřít ani náhradním klíčem, který jsem měl u sebe já. Nedařilo se mi to ani po dobrém, ani po zlém. Vzpomněl jsem si na podobnou historku někoho známého, kdy si zabouchnuté dveře otevřeli pomocí speciální špachtle. Teta naštěstí jednu takovou špachtli měla ? asi pro strýčka Příhodu. A tak jsem se vydal vlakem ze Želechovic do Otrokovic k tetě. Cesta mi utíkala docela rychle a byl jsem spokojený, že jsem ten problém tak rychle vyřešil. Ale nebylo to tak jednoduché, jak jsem si zpočátku myslel. Dveře byly jako zakleté. Je to tak: "Domovní zloděj ze mě nikdy už asi nebude. Musím si na pomoc zavolat zámečníka." Protože však ještě nejsem plnoletý, tak mi musela asistovat teta a rodiče museli po telefonu dát souhlas k otevření bytu.
Nakonec vše dobře dopadlo. Dovolená se však prodražila o zámečnické služby. Já jsem byl pochválen za likvidaci problému.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Zabouchnuté dveře od bytuMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)