ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.33
Hodnoceno: 30x Prosím, ohodnoť práci

Výlet v čase

To byl zase jednou namáhavý den. Musel jsem jít do školy, potom vyvenčit psa, nakoupit, na fotbal, takže jsem byl rád, když jsem mohl večer zalehnout do postele. Slovo postel pro mě v ten den znamenalo něco zázračného. Hned, jak jsem zavřel oči a usnul, objevil se přede mnou zvláštně vypadající létající stroj. Měl 8 křídel a byl celý prosklený. Nasedl jsem, on nastartoval a řítil se se mnou velkou rychlostí kupředu.
Najednou se to se mnou zastavilo, tak jsem vystoupil a vítal mě jakýsi kosmonaut. Zval mě také na cestu na Měsíc. Hned jsem poznal, že je to Neil Armstrong. Jak jsem vystoupil z vesmírné lodi a udělal pár kroků po Měsíci, spadnul jsem do vody a volal o pomoc. Zachránil mě, to mi nebudete věřit, sám mořeplavec Kryštof Kolumbus. Kryštof mně říkal, ať s ním jedu do Indie, ale já jsem ho přesvědčoval, že nejede do Indie, nýbrž do Ameriky. Když jsme zakotvili a vyšli na břeh, zahlédli jsme zarostlého muže. Kryštof ho nepoznal, ovšem já jsem věděl, že jde o Robinsona Crusoe. Když si nás všiml, jásal a myslel, že jsme ho přijeli zachránit. Tak jsem mu vysvětlil, že si musí počkat na jiné zachránce, kteří přijedou později, aby se pan spisovatel Defoe nezlobil. S Kryštofem i s Robinsonem jsem se rozloučil a pokračoval jsem na cestě po ostrově sám. Vtom jsem ucítil nějakou ránu a upadl do bezvědomí. Když jsem se probudil, stáli nade mnou dva muži zahaleni jen do koženého oděvu. Pochopil jsem, že jde pravděpodobně o pralidi. Chtěl jsem se projít po vesnici a naučit se rozdělávání ohně pomocí dvou dřívek.
Ale náhle se mi všechno začínalo rozplývat a já zjistil, že nade mnou nestojí pralidé, ale mamka, která mě budí do školy. A tak skončil můj výlet v čase...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Hybi, 17.05.2007

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Výlet v časeMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­