ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.97
Hodnoceno: 35x Prosím, ohodnoť práci

Výlet k řece

Šli jsme kolem řeky a najednou nás napadlo, že bychom se mohli jít vykoupat. Byl asi třetí týden prázdnin, horký letní den. Všichni souhlasili a našel se dokonce i zajímavý návrh: "Vezmeme s sebou do vody i Maxe," ozvala se Lucka. "Max byl totiž náš pes, který vyrazil k vodě s námi. "Ano, to je vlastně dobrý nápad," odpověděla jsem. Voda byla studená, ale nakonec jsem do ní s velkým přemlouváním vlezla. Bylo to super, voda čistá a průhledná. Na dně řeky jsem si vylovila oblázek, s kterým jsem aportovala. Max za kamínkem kupodivu utíkal a dokonce ho i přines zpět.

Když jsme vylezli z vody, natáhli jsme si deku na pěkném místečku ve stínu. Po chvíli jsme ovšem zjistili, že brát s sebou Maxe nebyl zrovna dobrý nápad, poněvadž nám náhle zmizel z dohledu. Šli jsme se proto po něm podívat. Pískali jsme, volali, ale po Maxovi ani stopa. "Rodiče mě zabijí," říkala jsem si. Po chvíli hledání nás už boleli nohy, a tak jsme si sedli na kámen a čekali... Ztratili jsme všechny naděje, ale asi po půlhodině se ozval známý zvuk: "Haf, haf!" Byl to Max. Jak já jsem byla jen ráda, že ho vidím. Všichni jsme si oddychli a od té chvíle jsem ho už raději nespustila ani na moment z očí!

Když se setmělo, odebrali jsme se domů. Rodičům samozřejmě ani muk. Jenomže po delší době to všechno prasklo. I když to moc hezká vzpomínka nebyla, stejně na ni asi nikdy nezapomenu.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Výlet k řeceMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)