ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.35
Hodnoceno: 43x Prosím, ohodnoť práci

Večerní bruslení


OSNOVA:

ÚVOD - O rybníku...
ZÁPLETKA - Odhrnování rybníka
VYVRCHOLENÍ - Spadnutí Michaly a mě do rybníka
ROZUZLENÍ - Návrat domů


Můj příběh se odehrál před asi pěti lety o zimních prázdninách, které jsem trávila u babičky a dědečka v Týmově vsi, malé vesničce na Vysočině. Kromě kapličky a několika domů je tu malý rybník. Sice se v něm nedá plavat, protože můj děda v něm chová kapry, ale v zimě, když bývá rybníček zamrzlý, docela dobře se na něm bruslí, hraje hokej a různě vyvádí.

Při pohledu z okna vše nasvědčovalo, že je na rybníku pořádný led a nic nebrání tomu, abychom si já a moje sestřenice Michala vyzkoušely mé nové brusle. Šly jsme večer, hladina byla zapadaná sněhem a tak jsme musely nejprve kluziště prohrnout.

Jenže sotva jsme začaly, ozvalo se: "Křup!" Pod Míšou, která se nacházela blízko čepu, led tiše zapraskal a prolomil se. V té chvíli jsem dostala velký strach a běžela ji "zachránit". Bohužel jsem si neuvědomila v té tmě, kde kluziště začíná a končí. Led zapraskal podruhé, prolomil se ještě víc a já už jen cítila, jak ledová voda promáčí moje boty a oblečení.

Na štěstí není rybníček hluboký. Vylezly jsme z vody na břeh a pelášily do chalupy. Babička nám dala suché oblečení, uvařila horký čaj a děda nám vyhuboval, ale jen tak naoko. Byl rád, že se nám nic nestalo. Příště si led pořádně prohlédneme a budeme určitě opatrnější.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Kyberka, 17.12.2005

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Večerní brusleníMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­