ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.82
Hodnoceno: 11x Prosím, ohodnoť práci

Už padá...

Za minutu zvoní. Stejně jako několik dalších studentů spěchám do přírodovědného pavilonu na hodinu fyziky. Scházím po schodech, když vtom mě předbíhá pohledná černovlasá dívka. Kolena nadzvedávají krátkou sukni a vlasy jí padají do tváře. Čas jako by se zastavil. Zapomínám na elektromagnetické vlnění a usilovně přemýšlím, zdali jsem ji už někdy viděl. Odhaduji věk, výšku, váhu, míry. Napadají mě miliony možností jak dívku oslovit, ale všechny jsou neuvěřitelně trapné. Připadám si jako úplný břídil.

Tok myšlenek se však najednou zastaví. Reakční doba je neuvěřitelně dlouhá. Její nohy se odlepují od schodů a na chvíli jako by se vznášela. A už padá! Neopatrný běh ze schodů se jí stal osudný. Leží teď pod schody jak zfaulovaný fotbalista. Okamžitě se však zvedá, urychleně posbírá sešity a krátce se ohlédne. Rychle svůj pohled odvrátí, nejspíše se cítí hodně trapně. Na nic nečeká a rychlým krokem odchází pryč. Já však stále zkoprněle stojím na schodech a naprosto nechápu.

Trvá dlouho, než se vzpamatuji a dokáži o celé situaci racionálně přemýšlet. Asi jsem se zachoval nevhodně, jenom jsem stál s otevřenou pusou a na nic se nezmohl. Dívka a její pád mě dokonale vyvedly z míry. Na tento zážitek dlouho nezapomenu.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: eXtremeCZ, 10.05.2009

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Už padá...Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­