ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.00
Hodnoceno: 6x Prosím, ohodnoť práci

Turistický výlet na Velkou Čantoryji

Jednou v neděli jsme se rozhodli vyrazit někam na výlet do přírody. Napadla nás Velká Čantoryje, která se nachází v Beskydech nedaleko Třince.

Hned jsme se sbalili a nasedli do auta.
Po příjezdu do Nýdku, kde začíná turistická stezka, jsme vystoupili, abychom se porozhlédli, kudy se máme vydat dál. Velká Čantoryje je nejvyšší hora Slezských Beskyd. Na Čantoryji půjdeme po naučné Rytířské stezce. Cesta vede kolem malých, malebných a krásných chaloupek. Jedna se mi velice líbila, měla zelenou fasádu, červenou střechu a honosila se velmi malými dřevěnými okénky.

Cesta na Čantoryji je velmi úzká a porostlá mechem. Míjíme stromy zbarvené do nejrůznějších barev. Potkáváme i lavičky se stolem a přístřeškem. Zastavíme a vytáhneme si z batohu jídlo a pití. Když dojíme, vezmeme batoh znovu na ramena a jdeme dál. Vždyť máme před sebou ještě kus cesty! Po chvíli kousek od pěšinky spatřuji malého kolouška.
Kolem stezky jsou také různě rozmístěny naučné tabule, z nichž se máme vždy možnost dozvědět něco nového.

Jakmile zdoláme vrchol, jdeme se občerstvit.
Poté plánujeme navštívit místní rozhlednu. Abychom se na ni vůbec dostali, musíme si zakoupit vstupenky.
Vystoupala jsem až do druhého patra a kochala se výhledem na českou a polskou stranu. Na té české byla vidět malá vesnička Nýdek, na polské pak Ustroń.

Zpáteční cestu jsme zvolili druhou stranu, kudy téměř nikdo nechodí. Jdeme bukovým lesem, stezka se nám skoro ztrácí před očima, neboť je krásně zapadaná zbarveným listím. Na stromech visí dřevěné budky pro ptáky.
Zpátky nesmíme vynechat ani dřevěné chaloupky.

V autě, plni zážitků, si vyprávíme o krásném podzimním výletu do přírody.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Míša, 26.11.2008

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Turistický výlet na Velkou ČantoryjiMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­