ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.96
Hodnoceno: 24x Prosím, ohodnoť práci

Tak tohle byl adrenalinový zážitek!

Adrenalin. Každý si pod tímto pojmem představuje něco jiného. Pro mě toto slovo znamená jediné - vzpomínku na nezapomenutelný den, který jsem jako malé dítě prožil a který mi dodnes symbolizuje, že dobrodružství může číhat i tam, kde ho běžně neočekáváme.

Tehdy mi bylo 9 let. Žil jsem spolu se svými rodiči v malém skromném příbytku a nastával čas letních prázdnin. Jako každý malý kluk jsem miloval rychlá sportovní auta a závodění. Letní období pro mě symbolizovalo jediné - velký automobilový závod, který se každoročně konal v nedalekém městě. Pečlivě jsem si studoval startovní listinu, závodní auta, jejich parametry a všechno konzultoval se svými kamarády...

Týden před závodem však maminka prohlásila: "Jedeme na dovolenou!"
Teď? Před velkým závodem? To si snad rodiče dělají legraci! Zavřel jsem se do pokoje a celý večer jsem z něj nevyšel.
Nic nepomohlo. Druhého dne jsem si vzorně zabalil věci do své sportovní tašky a jen sklesle čekal, co přijde.

Nasedli jsme do vlaku. Téměř celou cestu jsem jen zklamaně hleděl do krajiny, která utíkala před mýma očima. Najednou vlak zastavil.
"Vystupujeme!" prohlásila maminka.
Pomalu jsem sestupoval po schůdcích vozu, když vtom jsem spatřil obrovskou reklamu: Vyzkoušejte si roli závodníka! Rodiče jen s úsměvem přikyvovali. Splnil se mi dětský sen!

Hned druhého dne jsme se odebrali na závodní dráhu. Nasadil jsem si helmu a netrpělivě čekal na přidělení motokáry.
Konečně! Připravuji se na startovní pozici. Srdce mi buší. Jsem nervózní. Zaznívá startovací tón a já vyjíždím vstříc závodní dráze. Tenhle pocit adrenalinu a napětí již nikdy nezapomenu!

Po závodech jsme s rodiči navštívili ještě automobilové muzeum a vlastně celá dovolená se nesla v závodním stylu. Teprve s odstupem času si uvědomuji, jak nekorektně jsem se vůči rodičům na začátku dovolené choval. Byl to pro mě jednoznačně nejúžasnější zážitek, o kterém se kdejakému klukovi může jen a jen zdát.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Tak tohle byl adrenalinový zážitek!Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)