ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.33
Hodnoceno: 3x Prosím, ohodnoť práci

Stres jménem Finská stezka

Všichni stojíme kolem ohniště a už od včerejší večeře víme, co nás čeká. Napětí stoupá a všichni si nervózně podupáváme nohou. Profesoři právě nenávratně vhazují malé lístečky do igelitového sáčku. Co tam asi je? Někteří už si stihli "vygooglit", co je to Finská stezka, a jiní zatím naivně věří v to, že je to krátká naučná cesta o Skandinávii.

"Nechci jedničku!" ozývá se ze všech stran. "Hlavně ať nejdu první..."
Kantoři už mají vše připraveno. Já si stoupám do řady a hlavou se mi honí to, co ostatním. Ti, co už své lístečky mají, křičí: "YES! Mám osmičku!" Na klidu mi to nepřidává, mně ani těm za mnou.
Konečně přijde řada na mě. Lovím asi tak někde v prostředku, zavírám oči a tahám. Lísteček je asi tak natřikrát přehnutý a s každým jedním rozbalením ve mně stoupá adrenalin.
"No já se snad zblázním!" vykřiknu nekontrolovaně.
Rozlehne se ticho. V tu chvíli na mě dopadá 34 zaujatých pohledů. Ještě jednou zírám na papír, jestli mě zrak nešálí, ale je to tam. Z papíru na mne kouká jednička jako bič.
"Jdu první," oznamuji všem těm lačnícím očím. Někteří se mi smějí, jiní projevují svou empatii a kantoři utěšují, že někdo prostě jít první musí.

"Pojďme si projít trasu!" zvolá paní profesorka a žene nás svižným krokem na písečnou pláž. Ukazuje na start a já...usmívám se. Aspoň to budu mít brzy za sebou!

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Lucie Ötwösová, 14.06.2016

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Stres jménem Finská stezkaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­