ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.77
Hodnoceno: 26x Prosím, ohodnoť práci

Strach

Každý z nás již někdy zažil pocit strachu a zcela jistě ho zažívá dnes i denně v různých podobách. Může jít o strach o blízkou osobu, ze špatné známky, z obavy poznat nepoznané nebo třeba o strach, kterému se říká fóbie. Ale o takovém druhu strachu nechci vyprávět. Často nás baví překonávat sami sebe a někdy na překonání strachu máme i veselé vzpomínky a příhody.

Chtěl bych vypravovat o překonání strachu ve skautském táboře v Čučicích.
Tábor byl postaven celkem daleko od civilizace - jak se říká, lišky si tam dávaly dobrou noc. Cesta k táboru vedla přes potok, což znamenalo jej buď přebrodit, nebo přejít po úzké kládě, jež se samozřejmě uprostřed rozhoupala a nebylo na ní pak lehké udržet rovnováhu. Nejhorší bylo překonat strach a přejít poprvé, pak už nám to celkem šlo. Horší to bylo s rodiči v den návštěv. Někteří strach nepřekonali vůbec a měli smůlu a někteří se vydali i s proviantem pro své potomky přes kládu. Bylo vidět, jak se jim klepou kolena a někteří skončili dokonce ve vodě. Pro nás to byla sranda, pro ně už tolik ne.

Plnění bobříka odvahy zažil na táboře snad každý. Já jsem měl sám celou noc hlídku, kdy jsem měl na starosti stan s proviantem a oheň. Kolem půlnoci jsem zahlédl u svěřeného stanu dvě siluety. Celkem se mi rozbušilo srdce a zrychlil tep. Vždycky nemusí jít o žert, kolem tábora se potulovaly různé typy lidí, a někdy můžou mít i hlad. Nedalo mi to, vzal jsem baterku a vlezl do stanu. Najednou mi někdo něco přehodil přes hlavu! To už jsem se fakt lekl... Svázali mi ruce a nohy a odtáhli do nějaké díry, kde mě nechali chvíli o strachu přemýšlet. Samozřejmě šlo o hru, ale docela drsnou.

Pak jsme se tomu "únosu" samozřejmě již jen smáli. A dnes mám na tábor alespoň zajímavé vzpomínky.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Radka, 20.07.2010

   
­­­­

Slohová práce Strach ve slovenštině?

Slovenskou verzi této slohové práce naleznete na adrese:

­­­­

Diskuse ke slohové práci
StrachMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­