ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.56
Hodnoceno: 16x Prosím, ohodnoť práci

Strach má velké oči (2)

Je pátek, což znamená poslední den školy. Začínají nám zimní prázdniny, na které se snad každý student velice těší. Škola mi utekla rychle, a tak spěchám na trénink.

Cestou k autobusu nevidím ani na metr, jak je mlha hustá. Slyším jen šumění stromů. Naskakuje mi husí kůže. Došel jsem i nastoupil v pořádku. Jedna polovina je za mnou. Teď nasleduje vlaková projížďka.
"To jsem ale hrdina," kárám se. Celý udýchaný stíhám vlak. Ve vagóně jsem sám. Vtom přistupuje a hned si to ke mně míří nějaký člověk.

Vypadá dost podezřele. Je samá náušnice a tetování. Hlavou mi víří otázky plné obav.
"Co když mi ukradne věci? Co když je to nějaký zločinec, kterého pustili na amnestii?"
Únava přemohla strach a mě přemohl mikrospánek. Najednou vyskakuji a vidím podivného muže u východu, jak drží mé věci v náručí. Vrhám se k němu a křičím: "Vrať mi mé věci!"
Taháme se o ně, řvu jak lev.
"Pomoc, zloděj!"
Přibíhá průvodčí s dvěma policisty. Vysvětluji jim, co se stalo. Muž se brání! "To on mě napadl, toto jsou mé věci, ty máš věci nahoře na poličce."
Zkoprněl jsem.
Policista mi podává věci se slovy: "Čí je tento batoh?" Celý rudý beru své věci a s trapným úsměvem se omlouvám domnělému zloději i policistům, kteří jsou nekompromisní a chtějí si mě vzít k výslechu, jelikož jsem svým nařčením způsobil přestupek o společenském soužití.
"Nechte toho mládence být, necítím se uražený, zaspal a ve strachu nepoznal pravdu," omlouval mě můj podezřelý soused.
Moje děkování nebralo konce, takže jsme si nakonec potřásli rukama.

Dopadlo to naštěstí dobře, ochránci zákona jen mávli rukou a já se pokárán vrátil na své místo. Opravdu má strach velké a k tomu špatné oči.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Pavel, 26.07.2013

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Strach má velké oči (2)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­