ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.00
Hodnoceno: 7x Prosím, ohodnoť práci

Stačilo pár vteřin

ZADÁNÍ:

Třikrát (vypravování s trojím výskytem něčeho)

SLOH:

Stačilo pár vteřin...

U hlavy mi zazvonil telefon.
"Ano?" zvedl jsem ho.
"Koukej naklusat ke Žralokovi! Hraje se fotbal," ozval se z něj Boris, můj nejlepší kamarád a fotbalový nadšenec. Odložil jsem telefon a vyrazil z domu.

Před dveřmi proběhla černá kočka. Nejsem pověrčivý, ale radši jsem se zastavil. Místem prošla nějaká paní a já mohl jít dál. Na přechodu jsem nadával jak špaček, protože právě padla červená. Měl jsem to pech... Do hospody to bylo už jen pár metrů. Najednou jsem si všiml muže, ležícího před Žralokem. Doběhl jsem k němu, otočil ho a... Boris už nedýchal, z hlavy se mu valila krev a koukal na mě prázdnýma očima...

Před dveřmi proběhla černá kočka. Nejsem pověrčivý, a tak jsem dělal, že ji nevidím. Přece se nenechám zdržovat kočkou... Prošel jsem po přechodu na poslední chvíli. Žralok už byl na dohled. Rozhodným krokem jsem přicházel ke dveřím a vtom vidím, jak se Boris kutálí po schodech. Dopadl mi do náručí. Zavolal jsem sanitku, jenže... Už bylo pozdě. Umřel mi v náručí.

Před dveřmi proběhla černá kočka. Nemám rád kočky, zvlášť ty, které se mi pletou pod nohy. Rozhlédl jsem se a pak ji nakopl.
"Ty hajzle," ozval se kousek ode mě chlap jako hora. Bylo mi jasné, že je zle, tak jsem se dal na útěk. Naštěstí se na přechodu zrovna rozsvítila zelená. Běžel jsem jak o život. Na chvíli jsem ho setřásl. Doběhl jsem do Žraloka, schody jsem bral po dvou. Boris stál na nejvyšším schodu a tančil. Najednou mu podklouzla noha. Jen taktak jsem ho chytil.
"Hej, dávej si trochu bacha," řekl jsem, když jsem ho položil vedle sebe.
"Kdybys dopadl na ten střep, co tu leží, bylo by po tobě!"
"Díky kámo," řekl mi Boris a usnul.

'Ten kluk má stejně štěstí,' napadlo mě pak večer, když jsem šel spát.
'Stačilo, kdybych se trochu zdržel a bylo po něm!' otřepal jsem se při pomyšlení, jak to mohlo dopadnout a radši jsem se pokoušel myslet na něco hezkého. Třeba na to dnešní fotbalové vítězství.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Stačilo pár vteřinMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)