ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.54
Hodnoceno: 98x Prosím, ohodnoť práci

Sovička

Moje příhoda se mi stala na jednom prázdninovém výletu do přírody. Šli jsme s taťkou a bratrem podél břehu řeky Jizery. Pozorovali jsme hladinu řeky i její okolí.
Pomalu jsme přicházeli ke skupině olší a spatřili jsme, jak na jednom stromě mezi větvemi visí nějaká chlupatá klička. Mysleli jsme si, že je to nějaký smotaný kus vlny nebo látky, proto jsme se šli podívat blíž.
Dostali jsme se co nejblíže a zjistili jsme, že je to malá sova. Bohužel větve byly nahnuté vysoko nad hladinu a my jsme se nemohli k sovičce dostat. Zřejmě, když zaslechla lidské hlasy, začala se hýbat, třepotat křídly, ale moc jí to nešlo. Byla totiž zamotaná do rybářského vlasce a nemohla se z něho vyprostit.
Protože jsme ji nemohli sami sundat, přemýšleli jsme co dělat. Nakonec jsme zjistili telefonní číslo na záchrannou stanici životního prostředí. Zavolali jsme tam a pak čekali, až jejich pracovníci přijedou.
Jejich práci jsme se zájmem sledovali. Sovičku sundali a prohlédli. Zjistili, že má poraněné křídlo, ale ujistili nás, že během několika dní bude v pořádku a vrátí se do přírody. Pak si ji odvezli s sebou na stanici.
Dozvěděli jsme se, že se jednalo o puštíka obecného. Byli jsme rádi, že jsme mohli pomoci k záchraně zvířátka a zároveň, že jsme mohli poznat práci lidí, kteří se o naši přírodu starají...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Karlos, 26.06.2005

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
SovičkaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­