ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.17
Hodnoceno: 29x Prosím, ohodnoť práci

Snowboarding

Snowboading? Většina lidí tento zimní sport nechápe, protože ho nikdy nevyzkoušela. O snowboardistech si myslí, že to jsou jenom blázni, kteří nemají žádný pud sebezáchovy. Pravda, někdy jsou tyto zimní radovánky celkem dost nebezpečné. Obtížnost skoků, které se v poslední době stavějí, se zvyšuje. Létá se dál i do větší výšky a vymýšlejí se čím dál tím těžší a bláznivější triky.

I já jsem poznal tvrdší dopady, které mě poznamenaly na delší dobu. Když nebudu mluvit o nespočtu naraženin, pohmožděnin a odřenin, byla to také jedna dost vážná zlomenina, s níž jsem strávil celý týden v nemocnici. Zlomil jsem si levou ruku u zápěstí, a to takovým způsobem, že moje ruka připomínala jakousi vlnu. Celý kopec jsem si ještě sám sjel dolů a do nemocnice mě vezli rodiče. Ten den, kdy se mi tento úraz přihodil, jsem šel na operaci a po půlhodinovém zákroku jsem měl ruku narovnanou. Jak se říká: "Chybami se člověk učí."

Ale teď se vrátím až na začátek mého ježdění. Začínal jsem na levném, ale kvalitním prkně, které jsem dostal k Vánocům v roce 2007. Během jednoho roku jsem se naučil základy, jako jsou brzdění a pomalá jízda v obloučcích. Další zimu už jsem začínal s obtížnějšími věcmi - s malými skoky a rychlejší jízdou s obloučky. Učil jsem se celkem rychle. Za dva roky jsem se dostal na úroveň svého kamaráda, který jezdil na snowboardu už čtyři zimy. Pomalu jsem začínal zkoušet větší skoky a lákaly mě i raily (kovové nebo plastové překážky ve stylu zábradlí a lavic). Začátky na railech byly krušné. Domů jsem chodil s naraženým zadkem a nevěřil jsem, že bych se někdy mohl naučit sjíždět celé překážky.
Nyní už se nebojím najíždět i na ty nejtěžší překážky, protože jsem za těch pět let nasbíral dost zkušeností, které mi pomáhají v dalším rozvíjení mých schopností. Jediné, čeho se bojím, je, že už nebudou zimy jako dříve. Pamatuji si, když bylo kolem metru a půl sněhu. Co bych za to dal teď, v roce 2011. Zimy už nejsou, co bývaly, a hlavně ta letošní nestála za nic. Na snowboardu jsem jezdil tak maximálně dva měsíce.

Mým vzorem je Travis Rice, který točí podle mě nejlepší videa o freestyle snowboardingu. Jednou bych se chtěl podívat do míst, kde svá videa natáčí. Jsou to obrovské horské snowparky nebo destinace, kde se jezdí freeride (volné sjíždění hor mimo sjezdovky a upravované trasy). Doufám, že se jednou zúčastním nějakých větších závodů a dobře se umístím. A i kdybych dopadl špatně, bude to neuvěřitelná zkušenost, protože setkání s profesionály by bylo k nezaplacení.

Snowparky a sjezdovky jsou něco jako můj druhý domov. Nedokážu si představit, co bych celé dny v zimě dělal, kdyby neexistoval tento krásný, adrenalinový sport.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Domííno, 02.03.2012

­­­­

Diskuse ke slohové práci
SnowboardingMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­