ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.55
Hodnoceno: 529x Prosím, ohodnoť práci

Revoluce v autobuse

Jednoho krásného školního odpoledne jsem stála na zastávce a už jsem se nemohla dočkat, až se budu v autobuse cestou domů mačkat na sto neznámých, stejně nadšených cestujících. Bylo mi podezřelé, že na zastávce stojí větší než malé množství lidí a vsázela se sama se sebou, zda se vejdu do autobusu. Zaslechla jsem rozhovor dvou žen: "Ne, mladá paní, čtyřka nejela, asi měla nějakou poruchu." "No jéje," povzdechla jsem si, to nevěstí nic dobrého. To jsem ještě netušila, co mě čeká.
Konečně přijel můj vytoužený dopravní prostředek – autobusová linka číslo 16 – sice s desetiminutovým zpožděním, ale přece. Opět jsem si ověřila základní matematický princip: "Čím více lidí na zastávce, tím menší autobus." Měla jsem štěstí, do vozidla jsem se vešla. Všichni reptali, více méně pro sebe, nad inteligencí vedení ČSAD. Nesmělo chybět notoricky známé: "Postupte si dále do vozu! Vždyť je tam ještě plno místa." – Nebylo. Občané důchodového věku si ani tentokrát nenechali ujít příležitost, aby se stali "populárními". Drali se k nicnetušícím mladším sedícím cestujícím a se slovy: "Uhni, spratku", slušně žádali o uvolnění sedadla.
Asi na třetí zastávce nastoupil jistý muž a začala ta pravá zábava. Zatímco ostatní reptali pro sebe, on pro celý autobus. Větami: "My obyčejní občané se tady musíme mačkat v autobuse, zatímco vedení ČSAD si vozí své zadnice v drahých autech, která koupili za naše peníze. Takové peníze za to cestování dávám a přitom necestuju jako člověk!" si získal pozornost i sympatie. Snažil se do své malé autobusové revoluce zapojit i ostatní. "Paní, cestujete jako člověk?" Tázaná žena skromně pronesla: "Ne". A revolucionář pokračoval: "Správně! Vy totiž cestujete jako zvíře! Všichni cestujeme jako zvířata!" To už souhlasně bučel skoro celý autobus a já si připadala jako v nováckém Kotli. Nutno říci, že tenhle chlapík mi docela zpříjemnil tu útrapnou cestu a já se svíjela smíchy na svém sedadle.
Revolucionář byl tak přesvědčivý, že jsem si myslela, že na zastávce "Městský úřad" vystoupí svorně všichni cestující a s heslem: "Pozor, bude revoluce, podejme si všichni ruce," na rtech dobijí městskou pevnost. Bohužel nestalo se tak. Věčná škoda.
I když cesta trvala čtyřicet minut, oproti obvyklým dvaceti, nevadilo mi to. Přinejmenším mám téma na slohovou práci:)

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: belisima, 30.09.2003

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Revoluce v autobuseMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­