ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.33
Hodnoceno: 6x Prosím, ohodnoť práci

Půlené podzádí

Chtěl bych vám vyprávět příběh, který jsem slyšel jako malý kluk. Příběh mě velmi zaujal, tak bych ho chtěl dále rozšířit.

Tento starý příběh plyne ze skutečné události. Přišla krutá zima, venku padal sníh doprovázený prudkým větrem. Dva mladí manželé si chtěli udělat výlet do hor. Bylo ráno, sbalili si věci a vydali se na cestu. Čas plynul a s ním i kus cesty, který pokořili. Cestovali již 5 dní. V tu noc se utábořili pod velkým, strašidelným dubem. Přes noc napadly dva metry sněhu a prudký vítr rozfoukal jejich stopy. Při ranním probuzení žili v domnění, že je to jen sen. Všude viděli samý sníh. Ztratili se. Sbalili stan a vydali se hledat cestu. Bloumali po horách dalších pět dní. Vyčerpáním už téměř nemohli pokračovat. Už se pomalu smiřovali se smrtí. Když tu v dálce zahlédli světélko. Zářící tečku naděje. Sebrali poslední síly, o které je krutá zima zatím nepřipravila a vydali se za ním. Blížili se čím dál víc, až zjistili, že je to malinká chaloupka. Zahlédli uvnitř svit svícnů. Mladý muž z posledních sil zabouchal na dveře, ovšem nikdo neotvíral. Zkoušel to ještě jednou. Stále žádná odpověď. Rozhodl se, že zabouchá naposled a potom rozbije malé okénko. Než stihnul naposledy praštit do vrat, otevřeli se. Uprostřed dveří stál starý muž. Přátelsky mladý pár přivítal. Nabídl teplou polévku a nechal je ohřát. Mladí lidé však neměli kde spát a tak jim nabídl, že je uloží u sebe v ložnici, dokud vánice neustane. Mladí lidé si s vděkem ustlali. Chystali se ke spánku, když v tom slyšela dívka nějaké záhadné zvuky. Únavou ovšem ihned usnula. Další den, kdy už byli plni síly, pomáhali starému pánovi nasekat dřevo. Při chýlení ke spánku opět dívka slyšela podivné zvuky. Zdálo se jí, že vidí někoho za oknem. Probudí manžela a povídá: "Jirko, v okně někdo je"! Muž se probere. Promne si oči, když v tom stín zmizí. "Neboj, nikdo tam není, to byl jen sen, spi dál," odbude muž ženu. Další noc se dívka rozhodne, že v noci na příznak počká. Snaží se nepodlehnout spánku, bohužel už začíná usínat. Když v tom opět ten hrůzu nahánějící hlas: "Cha cha cha!" V tom dívka vykřikne. Manžel se probudí. Nyní ten stín zahlédl také. Rozklepaní manželé leželi v posteli. Celí se třásli. Pořád se stín přibližoval. Strach je obklopoval čím dál víc. Když v tom rozrazil okno. Do pokoje někdo skočil. Zhasínají svíce. Pár je k smrti vyděšený. Nevěděl, co se stane. Polekaný manžel vylezl z postele. Zapálil svíci a ztuhnul šokem. Byl to ten starý muž. Měl sekeru v ruce. Prudce se rozmáchl. Hlasitě zařval. Oči plné nenávisti hleděly na mladý pár. Atmosféra v ložnici houstla. Mladí lidé nemohli skoro dýchat. Mysleli jen na vzájemnou lásku. Stařec znovu zařval. V tu chvíli vše ztichlo. Od té doby mají lidé podzádí na dvě půlky a z jedné nohy dvě.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Martin V./OATu, 15.01.2006

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Půlené podzádíMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­