ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.14
Hodnoceno: 7x Prosím, ohodnoť práci

Psí bouda

Naší velkou touhou bylo mít psa. Ale vzhledem k tomu, že jsme bydleli v panelovém domě, s jeho pořízením jsme stále otáleli. O jeho koupi jsme začali vážně uvažovat až v době, kdy jsme dokončili stavbu rodinného domu. Najednou jsme si byli jisti, že pejsek bude tou poslední "třešinkou na dortu". A také se tak stalo.

Odpověděli jsme na několik inzerátů z novin, a poté se společně rozhodli, že náš nový, psí člen rodiny bude bígl, kterému jsme dali jméno Ben. A tímto okamžikem začala naše druhá - i když o poznání méně náročná, ale pro nás rovněž velice důležitá - stavba psí boudy.

Na výrobě obydlí pro našeho Beníka se podílela celá rodina, každý přišel s nějakým nápadem, jak mu boudičku co nejvíce zvelebit. Manžel nabídl své "šikovné ručičky" a vyrobil krásnou, teploučkou boudu. Já a děti jsme se "vyřádily" při konečné úpravě našeho společného výtvoru. Natřely jsme ji a nakonec vybavily polštářem, aby měl teploučko a pohodlí. S konečným výsledkem jsme byli všichni nadmíru spokojeni.

Konečně nastal tolik očekávaný den - jeli jsme si pro našeho "miláčka" do jižních Čech! Cesta byla daleká, ale stálo to za to.

"Hurá," jedeme zpět a v košíku si již vezeme malého, strakatého drobečka. Při pohledu na něj naše srdéčka plesají radostí a chce se nám křičet: "Už ho máme, už je náš!"
Čím blíže jsme byli k domovu, tím více byla cítit nervozita, jako kdyby se každý z nás v duchu ptal: "Bude se mu u nás líbit, bude u nás spokojený?"

Po příjezdu domů se naše obavy rozplynuly. Beník vše velice důkladně prozkoumal, ale nejvíce se mu líbila právě jeho nová bouda. Běhal dovnitř a ven jako splašený, očichával si ji a šibalsky z ní vykukoval. Prostě nám předvedl pěkné "divadélko", až nás všechny rozesmál. Bylo vidět, že se mu v ní bude určitě líbit.

Boudu má již osm let, a i když nemá plazmovou televizi a bazén s vířivkou, vypadá spokojeně. Nezáleží na tom, kolik peněz dá "páníček" svému čtyřnohému kamarádovi za jeho příbytek. Nejdůležitější je láska a péče o psa, kterému je jedno, z čeho je bouda vyrobena nebo jaký má komfort. Potřebuje cítit, že má někoho, komu může důvěřovat.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Psí boudaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)