ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.14
Hodnoceno: 7x Prosím, ohodnoť práci

Psí bouda

Naší velkou touhou bylo mít psa. Ale vzhledem k tomu, že jsme bydleli v panelovém domě, s jeho pořízením jsme stále otáleli. O jeho koupi jsme začali vážně uvažovat až v době, kdy jsme dokončili stavbu rodinného domu. Najednou jsme si byli jisti, že pejsek bude tou poslední "třešinkou na dortu". A také se tak stalo.

Odpověděli jsme na několik inzerátů z novin, a poté se společně rozhodli, že náš nový, psí člen rodiny bude bígl, kterému jsme dali jméno Ben. A tímto okamžikem začala naše druhá - i když o poznání méně náročná, ale pro nás rovněž velice důležitá - stavba psí boudy.

Na výrobě obydlí pro našeho Beníka se podílela celá rodina, každý přišel s nějakým nápadem, jak mu boudičku co nejvíce zvelebit. Manžel nabídl své "šikovné ručičky" a vyrobil krásnou, teploučkou boudu. Já a děti jsme se "vyřádily" při konečné úpravě našeho společného výtvoru. Natřely jsme ji a nakonec vybavily polštářem, aby měl teploučko a pohodlí. S konečným výsledkem jsme byli všichni nadmíru spokojeni.

Konečně nastal tolik očekávaný den - jeli jsme si pro našeho "miláčka" do jižních Čech! Cesta byla daleká, ale stálo to za to.

"Hurá," jedeme zpět a v košíku si již vezeme malého, strakatého drobečka. Při pohledu na něj naše srdéčka plesají radostí a chce se nám křičet: "Už ho máme, už je náš!"
Čím blíže jsme byli k domovu, tím více byla cítit nervozita, jako kdyby se každý z nás v duchu ptal: "Bude se mu u nás líbit, bude u nás spokojený?"

Po příjezdu domů se naše obavy rozplynuly. Beník vše velice důkladně prozkoumal, ale nejvíce se mu líbila právě jeho nová bouda. Běhal dovnitř a ven jako splašený, očichával si ji a šibalsky z ní vykukoval. Prostě nám předvedl pěkné "divadélko", až nás všechny rozesmál. Bylo vidět, že se mu v ní bude určitě líbit.

Boudu má již osm let, a i když nemá plazmovou televizi a bazén s vířivkou, vypadá spokojeně. Nezáleží na tom, kolik peněz dá "páníček" svému čtyřnohému kamarádovi za jeho příbytek. Nejdůležitější je láska a péče o psa, kterému je jedno, z čeho je bouda vyrobena nebo jaký má komfort. Potřebuje cítit, že má někoho, komu může důvěřovat.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: VACLAVKA, 03.03.2012

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Psí boudaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­