ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 5.00
Hodnoceno: 2x Prosím, ohodnoť práci

Prádelna

Když jsem jako obvykle šel vyprat prádlo do místní veřejné prádelny, nevěděl jsem, co se mi tam stane. Byl to úplně normální den, slunce svítilo, ptáci zpívali a lidé se na sebe na ulici usmívali.

Vyšel jsem s taškou plnou prádla a než jsem se nadál, byl jsem tam. Uvnitř se nacházelo ještě pár dalších lidí. Dal jsem prádlo do pračky, co nejdál od ostatních, sedl si na lavičku a čekal. Mezitím mi došly nějaké zprávy od kamarádů, takže jsem si pustil do sluchátek hudbu a odepisoval jim.

Po chvíli zaslechnu nějaký hlas. Rozhlédnu se kolem sebe, a jelikož jsem byl za rohem, nemohl jsem přesně vidět, kdo volá. Ignoroval jsem to, ale po chvíli jsem to zase uslyšel. Ztišil jsem muziku a šel se podívat, co se děje.

Spatřil jsem ženu zaseknutou v pračce. Vyndal jsem si sluchátka z uší a šel jí pomoci ven. Než jsem k ní ale přišel, vylezla sama. Říkala, že se její dítě chtělo podívat, jak to vypadá uvnitř, jenže se v pračce zaseklo a teď nemůže ven.
Nabídl jsem, že zavolám na tísňovou linku, ať někoho pošlou. Sice se mnou nesouhlasila, ale stejně jsem je zavolal. Nebudu přece někoho vyndávat z pračky, když to ani neumím.

Po nějaké chvilce přijeli policisté, hasiči i záchranka. Rozebrali pračku a dítě vyprostili. Sami bychom to nezvládli. Paní nakonec uznala, že jsem udělal správně, když jsem je zavolal. Všechno dobře dopadlo a mohl jsem jít zase domů.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: jyrkö, 07.03.2021

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
PrádelnaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­