ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.69
Hodnoceno: 118x Prosím, ohodnoť práci

Poslední rozloučení

Když mi bylo asi pět roků, bydlela ve vedlejším domě hrozně milá paní Černovská. Byla už starší a vždycky když prošla kolem našich oken, nechala nám tam něco dobrého na zub a někdy i malou hračku pro mě. Měla jsem ji moc ráda a ona mě asi taky. Měla vždycky plno elánu a vypadalo to, že nás všechny přežije. Až jednou...
Byl den jako každý jiný. Podzim byl v plném proudu a sluníčko, které se už jen málokdy objevilo mezi mraky, se zase rychle stáhlo do ústraní. Mohlo být tak pět hodin, když mě přepadl divný pocit. Jako bych tušila, že se něco stane. Náhle na mě mamka zavolala, ať s ní jdu do obchodu, a na ten zvláštní pocit jsem brzy zapomněla. Zanedlouho jsme se zase vracely. Už jsme byly skoro u domu, když jsem spatřila velké černé auto. Nechápala jsem, co to je. Vlastně jsem na to ani nebrala ohled. Později mi mamka řekla, že ta hodná paní Černovská umřela. Nechtěla jsem tomu věřit. Ani tomu, že se se mnou nerozloučila. Vyběhla jsem s pláčem na zahradu a tam na stole ležela céčka, jaká mi paní Černovská občas nosila. Věřila jsem, že je to poslední dárek od ní.
Od toho dne uběhlo už osm roků, ale já si přesto ten úzkostlivý pocit pamatuji. Byl to můj zatím nejstrašnější den v životě.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Lola, 21.03.2004

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Poslední rozloučeníMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­