ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.00
Hodnoceno: 19x Prosím, ohodnoť práci

Pohled opice přes mříže


OSNOVA:

1) Podivný tvor
2) Žluté klacíky k snídani
3) Nové sousedky
4) Nerozžvýkatelný kroužek
5) Plány na zítřek


Celá polámaná vstávám. A ta podivná opice mi už zase nese jídlo. Vypadá opravdu zvláštně. Asi si jako malá narazila čumák, a proto ho má placatý. Což vysvětluje, proč je tak hubená. Tou malinkatou pusou toho do sebe nemůže moc vpravit. A kukadla se už vůbec nedají sravnat. Já je mám taková hezká, velká a černá, zatímco ona spíš šišatá a barevná. Navíc na sobě nosí nějaké hadry, do nichž já se občas utírám. Tím chce nejspíš zakrýt, že není chlupatá jako já!

Jako každý den mi ta podivínská opice přinesla takové chutné, žluté podlouhlé klacíky. Avšak před snědením si je musím oloupat. Po jídle se mi chce opět spát. Vylezu si na jednu z mnoha větví mého stromu a usínám.

Probuzení není zrovna příjemné. Za mříže dali nové opice. Ale spíše se podobají té, která mi přinesla jídlo. Doufám, že tady moc dloho nezůstanou. Ale poté mě zaujme jiné podivé zvíře. Ty zvláštní opice ho drží na provaze a místo toho, aby chodil po dvou nebo lezl po stromech, vesele si skáče po čtyřech. Čumák má ovšem podobný jako já, zato jeho dlouhé uši mu visí svěšené dolu. Takže to opice nejspíš nebude.

Najednou ke mně přilétl malinký lesklý kroužek. Asi něco dobrého na zub. Nějak mi to nechutná, tak to raději vyplivnu. To jsou také napády házet mi sem věci, které se nedají ani rozžvýkat.

Všude se už stmívá. Moje nové opičí sousedky někam odcházejí. Asi si jdou najít pelech. Poradila bych jim, že se nejlépe spí na stromech, ale oni se se mnou nebaví. To je ovšem jejich věc. Já se musím pořádně vyspat, abych zítra mohla zjistit, co je to podivné zvíře na provaze. Dobrou noc!

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Pohled opice přes mřížeMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)